- A
- A
- A
Kraków: czego nie można robić w tramwajach i autobusach?
Nie czyń drugiemu, co tobie nie miłe - tak można podsumować regulamin obowiązujący pasażerów komunikacji miejskiej. W krakowskich tramwajach i autobusach nie można hałasować, palić papierosów, pić alkoholu i zachowywać się agresywnie. Jednak ten sam regulamin nie przewiduje karania osób, które... brzydko pachną.- Regulamin MPK może brzmieć bardzo ogólnie, ale kryje się w nim wiele rzeczy. Naklejka z rysunkiem trąbki oznacza ogólne zakłócanie spokoju podróży innych pasażerów: to gra na instrumentach, agresywna rozmowa czy głośne korzystanie z radioodbiorników. - mówi w rozmowie z reporterką Radia Kraków Marek Gancarczyk, rzecznik i motorniczy krakowskiego MPK. - W tym samym regulaminie nie ma jednak mowy o tym, że ktoś, kto nieprzyjemnie pachnie, nie ma prawa korzystać z komunikacji miejskiej w Krakowie.
A pasażerowie uskarżający się między innymi na bezdomnych, nie mogą raczej liczyć na zmianę przepisów.
Rzecznik MPK wspominał również, że kierowcy pojazdów MPK dysponują tzw. radiotelefonem. W razie, gdy któryś z pasażerów zacząłby łamać regulamin, kierowca MPK może natychmiast zgłosić to dyspozytorni, a ta informuje straż miejską lub policję.
Zazwyczaj jednak to któryś z pasażerów informuje kierowcę o łamaniu regulaminu. Jak to zrobić, gdy do zdarzenia doszło w trzecim wagonie długiego tramwaju?
- Rzeczywiście jest to trudne. Wtedy warto skorzystać z telefonu alarmowego MPK. W każdym wagonie jest taka informacja - tłumaczy Gancarczyk. - Niedługo jednak takie stare tramwaje zostaną zastąpione nowymi pojazdami.
Te nowe tramwaje o 40 metrach długości nie będą dzielone na wagony, co ułatwi motorniczym kontrolowanie porządku w pojeździe. Ponad to każdy z nich zostanie wyposażony w system monitoringu.
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
12:44
Zamiast śmiechu - mandat. Policja ostrzega przed dyngusem bez umiaru
-
12:24
Dziś Lany Poniedziałek, a w miejscowości Dobra koło Limanowej oznacza to jedno - na ulice wyszły Śmiguśne Dziady!
-
11:58
Sadownicy z niepokojem patrzą na prognozy. Możliwe silne przymrozki
-
11:20
Smiguśne Dziady robią psikusy w Dobrej. Nie oszczędzili nawet... Radia Kraków. WIDEO + ZDJĘCIA
-
11:15
Wisła Kraków z Górnikiem Łęczna o komplet punktów. TRANSMISJA I OPIS
-
10:55
Siuda Baba będzie grasowała w Wieliczce
-
10:19
Poniedziałek Wielkanocny jest kolejnym dniem oktawy uroczystości Zmartwychwstania
-
10:00
Wiara powinna być świadoma. Wielkanoc u Jadwiżanek Wawelskich
-
09:46
Poniedziałek w Małopolsce znacznie brzydszy niż niedziela. W nocy wyraźne ochłodzenie i przymrozki
-
09:10
Droga do Morskiego Oka otwarta. Sytuacja lawinowa wciąż poważna
-
08:51
Bardziej autentyczny i bliższy swoim korzeniom. Emaus na krakowskim Salwatorze
-
21:05
Masz przyjaciół… czy tylko ci się wydaje?
-
17:08
Marsz Żywych w cieniu napięć politycznych. Mniej uczestników przyjedzie do Oświęcimia
-
16:14
Nietypowy park edukacyjny powstanie koło Nowego Sącza
-
15:49
Śmiertelny wypadek na DK73. Nie żyje młody motocyklista
-
15:09
Nawet w okresie świątecznym strażacy wyjeżdżają do pożarów traw
-
13:27
Spływ Dunajcem wraca po świętach. Wiosną zobaczysz wyjątkowe zjawisko
-
13:02
5-metrowa dziura koło nasypu kolejowego. Kolejne zapadlisko w Trzebini
-
12:20
Pierwsze papieskie orędzie Urbi et Orbi Leona XIV na Wielkanoc: "Nie możemy godzić sią na zło!"
-
12:12
Wypadek koło Nowego Sącza. Nastolatek potrącony w pobliżu kościoła
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze