Chodzi szczególnie o ostatni odcinek trasy, od przystanku "Baba Jaga". Większość odwiedzających wybiera się do ZOO samochodem, który zostawia na parkingu na skrzyżowaniu ul. Leśnej i Kukułczej, wsiada do autobusu i ostatni przystanek jedzie "na gapę".
"Nie chcemy psuć nikomu wycieczki do ZOO, dlatego przez pierwsze dwa weekendy, zaczynając od jutra, na przystanku pojawią się kontrolerzy, którzy nie będą prowadzili kontroli" - mówi Michał Pyclik z ZIKIT-u – "Kontrolerzy będą przypominali, że jadąc tylko jeden przystanek też musimy skasować bilet i ze można to zrobić również poprzez specjalną aplikację na telefonie komórkowym. A najmłodsi pasażerowie otrzymają w prezencie pluszowe misie".
Zwiększona ilość kursów pojawi się od 8 kwietnia i będzie uzależniona od pogody. Informację będzie można znaleźć na stronie kmkkrakow.pl
Tomasz Bździkot/wm