- Folię można modyfikować za pomocą obróbki laserowej i nadać jej określony kształt. Sama folia nie bezie nośnikiem danych. To materiał podłożowy, na obudowy. Nośnikiem danych będą urządzenia obudowane naszym materiałem, anteny nadrukowane na powierzchni naszej folii, skanery, czujniki, urządzenia do bezpiecznego obrazowania i diagnostyki medycznej, urządzenia do wykrywania materiałów wybuchowych. To umożliwi przyspieszenie przepływu sygnałów z urządzenia - powiedziała dr Beata Synkiewicz-Musialska z Instytutu Mikroelektroniki i Fotoniki.
Niska temperatura wypalania folii ceramicznej zmniejsza koszty wytwarzania układów i sprzyja ochronie środowiska. Wynalazek znacząco wpłynie na rozwój komunikacji bezprzewodowej. "Folia ceramiczna o niskiej stałej dielektrycznej" otrzymała drugie miejsce w konkursie "Eureka! – odkrywamy polskie wynalazki", organizowanym przez Dziennik Gazetę Prawną.
Trzecie miejsce jury przyznało polimerowym foliom kompozytowym o właściwościach piezoelektrycznych. To innowacyjne rozwiązanie, dzięki któremu można zbudować układy elektroniczne do pozyskiwania energii z chodzenia, siły wiatru, przepływu wody czy drgań różnego rodzaju urządzeń, np. ruchu kół w samochodzie. Uzyskana energia elektryczna może zasilać układy elektroniczne małych mocy, które są w ciągłym rozwoju. Energię tę można gromadzić w superkondensatorach o bardzo dużej trwałości, tj. 0,5 miliona cykli pracy. Można nią zasilać układy ostrzegawcze pracujące w standardzie Bluetooth. Przykładem może być detektor lawinowy wysyłający sygnał SOS, detektor ruchu dla osób starszych oceniający sprawność ruchową przez ilość wydzielonej energii w czasie chodzenia lub urządzenia wysyłające sygnał SOS ze stref pracy w warunkach zagrażających życiu.