Nowa kładka powstała w ramach programu: „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w województwie małopolskim.” Jak twierdzi Iwona Mikrut z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, jej budowa była konieczna ze względu na znaczący wzrost ruchu na odcinku z Krakowa do Myślenic. Według pomiarów, w ciągu doby ten odcinek zakopianki przemierza średnio 30 tysięcy pojazdów. To o ponad 3 tysiące więcej niż w 2010 roku.
Warta niemal 6,5miliona złotych konstrukcja powstała kilometr za pierwszą kładką w Głogoczowie patrząc w stronę Zakopanego. Na przeprawę prowadzą schody, a także windy dla osób niepełnosprawnych czy rodziców z dziećmi. W ramach robót powstały nowe chodniki, pobocza i kanalizacja deszczowa.
Nowa kładka jest jedną z sześciu na trasie do Myślenic. Piesi mają do dyspozycji przeprawy m.in. w Mogilanach, Jaworniku i w Gaju.
(RK/Jakub Kusy/ko)