- A
- A
- A
Czy wiatr halny zaostrza choroby psychiczne?
Na ten - między innymi - temat dyskutowali lekarze i specjaliści na Podhalu. Działający przy nowotarskim szpitalu Oddział Psychiatryczny obchodzi właśnie 2-lecie istnienia i właśnie z tej okazji specjaliści dyskutowali o chorobach, z jakimi borykają się mieszkańcy Podhala.Warto pamiętać, że bardzo często powtarzana jest opinia, że halny wraz z trudnymi charakterami górali powoduje, że liczba osób z zaburzeniami psychicznymi na Podhalu jest szczególnie wysoka. Jednak Maciej Jachymiak wicestarosta nowotarski i lekarz psychiatra uważa, że taka ocena jest krzywdząca dla mieszkańców całego Podhala.
Lekarze psychiatrzy przyznają jednocześnie, że w całym kraju z każdym rokiem odnotowuje się coraz więcej przypadków nerwic czy depresji. Specjaliści nie mają wątpliwości, że ma to związek z obecnym stresującym trybem życia i pracy i coraz większymi wymaganiami, którymi wszyscy starają się sprostać. Nowotarski oddział psychiatryczny to jedyne tego typu miejsce na Podhalu - inne podobne placówki znajdują się w Andrychowie lub w samym Krakowie.
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
08:17
Skandal czy fałszywy alarm? Spór o schronisko w Nowym Targu dzieli mieszkańców
-
21:42
Uczelnie celem polityków PiS? Dr Anna Materska-Sosnowska: "Chcą odzyskać młody, radykalny elektorat"
-
19:39
"Żaczek" nie dla polityków PiS. Przemysław Czarnek dostał bana od studentów UJ
-
18:57
Selekcjoner Jan Urban odkrył karty. Jest debiutant
-
18:16
Uczeń stworzył i rozpowszechniał fejkowe, nagie zdjęcia koleżanki. Kuratorium zapowiada kontrolę w XLIV LO w Krakowie
-
16:57
Kraków bojkotuje konsultacje ws. S7. „To byłaby druga Zakopianka”
-
16:39
Rzeźba emocji i doświadczeń. Wystawa Aliny Szapocznikow w Krakowie
-
16:22
Prywatny właściciel zamknął ulicę. Piesi grzęzną w błocie, kierowcy nadrabiają kilometry
-
16:04
Z Krakowa do Budapesztu, Wenecji i na Rodos - Wizz Air uruchamia nowe połączenia lotnicze
-
15:49
Międzynarodowy Dzień Poezji w Krakowie Mieście Literatury UNESCO
-
15:40
Zima nie powiedziała ostatniego słowa? I to w przededniu kalendarzowej wiosny!
-
15:31
Poważny wypadek w Libertowie. Lądował LPR
-
15:16
Nie żyje aktor Chuck Norris
-
14:48
Obwodnica Lisiej Góry czas start! Rozpoczęła się budowa drogi, na którą wielu czekało
-
14:39
16-latek strzelał do 49-latka z broni na gmowe kule, bo ten zwrócił mu uwagę
-
14:30
Zmarła Aleksandra Kurczab-Pomianowska - aktorka, reżyserka i pisarka
-
14:30
Świat dzieci bez dorosłych. "Władca much" w nowej serialowej odsłonie
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze