Czy ten zbiornik w ogóle powstanie? To zależy od tego czy Wody Polskie dojdą do porozumienia z inwestorem, bo w przeciwnym razie rozważana może być praktycznie tylko droga sądowa.
Jak mówi dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie - Małgorzata Sikora - aktualnie nie można wejść na teren należący do dewelopera, więc nie można też przeprowadzić niezbędnych badań geologicznych. W pobliżu znajduje się osuwisko. Bez wskazania ewentualnych zagrożeń nie będzie zielonego światła dla budowy zbiornika.
- A
- A
- A
Budowa zbiornika Malinówka III jest zagrożona
Chodzi o jeden z 4 planowanych polderów, które mają ochronić mieszkańców krakowskiego Bieżanowa przed kolejnymi powodziami. Jak mówią Wody Polskie - inwestycję blokuje deweloper, który w planach ma budowę 16 domów.Dyrektor zaznacza, że deweloper do tej pory nie przedstawił żadnych dokumentów, które potwierdzałyby tę tezę.
Oczywiście rozmowy z inwestorem są prowadzone. Ale tu pojawia się główny problem. Właściciel nieruchomości oczekuje 3 milionów złotych odszkodowania - Wody Polskie mówią, że to zdecydowanie za dużo:
Oczywiście rozmowy z inwestorem są prowadzone. Ale tu pojawia się główny problem. Właściciel nieruchomości oczekuje 3 milionów złotych odszkodowania - Wody Polskie mówią, że to zdecydowanie za dużo:
Ale jak przekonuje burmistrz Wieliczki Artur Kozioł - problem można szybko rozwiązać, tylko trzeba po prostu się dogadać, ale problem zalewanego Bieżanowa będzie jednak powracać, bo żeby uratować Kraków trzeba uregulować kwestie w Wieliczce i bez spowalniaczy nie ma szans:
Czy w takim razie gmina Wieliczka powinna uczestniczyć w spotkaniach powołanego wczoraj zespołu zajmującego się tematem Bieżanowa? - Wiceprezydent Krakowa Jerzy Muzyk zaprzecza i mówi, że dla mieszkańców wszystko zostało zrobione, ale rozmowy z władzami Wieliczki będą prowadzone.
I tej sprawie również będziemy się przyglądać!
Jeśli chodzi natomiast o powołany we wtorek zespół - do tej pory ustalono, że w Bieżanowie pojawią się tymczasowe magazyny worków z piaskiem. Opracowany ma zostać również specjalny system informowania mieszkańców tej części Krakowa o stanie zagrożenia. Kolejne rozwiązania mają podpowiedzieć szczegółowe oględziny tego obszaru. Chodzi o to, by możliwie jak najlepiej zabezpieczyć teren, który cały czas czeka na kolejne zbiorniki retencyjne.
Ale jak Państwo wielokrotnie słyszeli na naszej antenie, obawy mieszkańców Bieżanowa pomimo zapewnień wcale nie ustają....Teraz pojawia się kolejna komplikacja, a przecież o ochronie tego miejsca mówi się przynajmniej od 10 lat

Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
09:57
Co dalej z krynicką porodówką? Rada społeczna szpitala powiatowego za likwidacją
-
09:23
Linia zastępcza 704 została wydłużona. Dojedzie do Dworca Głównego
-
08:45
POLSA: podstawowe cele misji na ISS wykonane w ok. 96 proc.
-
08:21
Piłkarskie Euro kobiet: w sobotę Polska zagra z Danią w meczu o honor
-
07:51
Ekstraklasa piłkarska - Bruk-Bet pokonał Omonię w sparingu
-
07:47
Wimbledon: Iga Świątek zagra o szósty w karierze wielkoszlemowy tytuł
-
07:45
Ekstraklasa piłkarska - zwycięski sparing Cracovii
-
07:15
Sobota będzie szara i deszczowa na południu Małopolski
-
00:40
17-latek dźgnięty nożem w centrum Tarnowa. Napastnik poszukiwany
-
22:05
Homo sapiens strzela do „misia”.To obsesja nadkontroli.
-
20:02
82. rocznica Rzezi wołyńskiej. "Tu naprawdę nie chodzi o jeden pomnik"
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze