- A
- A
- A
Budowa wschodniej obwodnicy Krakowa: nowy most połączył już dwa brzegi Wisły
To kolejny ważny etap prac przy budowie trasy S7 Rybitwy-Igołomska w Krakowie. Dwa brzegi Wisły udało się już połączyć nowym mostem w kierunku Nowej Huty. Roboty idą do przodu na razie bez żadnych opóźnień."Połączyliśmy płytą dwa brzegi Wisły. To nie był najtrudniejszy etap budowy. Zawsze najtrudniejsze jest wyjść z ziemi. Wtedy najbardziej przeszkadza pogody i wody gruntowe. Ten etap budowy jest już całkiem przyjemny. Tydzień po tygodniu betonowaliśmy kolejne 10 metrów. Na tym betonie zostanie położona izolacja, papa, asfalt twardowany i warstwa ścieralna" - opowiada reporterowi Krystian Kot, kierownik robót.
Jak dodaje Krystian Kot, termin oddania trasy nie jest raczej zagrożony. Wstęga zostanie najprawdopodobniej przecięta 22 lipca 2017 roku.
4,5 kilometrowy odcinek S7 jest kolejnym fragmentem wschodniej obwodnicy Krakowa. W przyszłości droga ma się również połączyć z obwodnicą północną.
(Maciej Skowronek/ew)
Obserwuj autora na Twitterze:
Komentarze (0)
Najnowsze
-
17:02
Filmowe „otulenie” na święta. Nieoczywiste rekomendacje filmowe
-
16:42
Kolejne zapadlisko w Bolesławiu. Strażacy zabezpieczyli teren
-
15:56
Po raz 33. w Krakowie na Franciszkańskiej otwarto żywą szopkę
-
14:51
W Tarnowie już po raz 22. można oglądać żywą szopkę
-
12:08
Tajne archiwa krakowskiej kurii zostaną otwarte. Deklaracja kardynała Rysia
-
11:44
Niezwykła góralska pasterska w Beskidzie Wyspowym
-
11:00
Kard. Grzegorz Ryś: Kościół jest dla wszystkich, ale nie ma akceptacji dla niektórych postaw
-
10:55
Bożonarodzeniowy poranek w Zakopanem
-
10:15
Trza być w kiyrpcak we Wiliom. Z wizytą u górali podhalańskich w Poroninie
-
09:19
Mroźne Boże Narodzenie w Małopolsce – słońce, ale poniżej zera
-
14:25
Najwyżej położona Pasterka w Polsce na Wiktorówkach
-
13:21
Jedna z krakowskich tradycji przerwana. Kwiaciarki nie złożyły życzeń Adasiowi
-
13:05
Co im wyszeptał las?
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze