"Najlepsi kandydaci mogą liczyć na dodatkowy pakiet korzyści" – poinformowała rzeczniczka prasowa Anna Żmuda-Muszyńska. Na maturzystów z najlepszymi wynikami oraz laureatów olimpiad czekają m.in. bezpłatne miejsca w akademiku przez pierwszy rok studiów, dodatkowe nieodpłatne formy kształcenia – kursy, szkolenia, tutoring.

Kandydaci na AGH mają do wyboru 68 kierunków na 16 wydziałach. Nowościami są kierunki studiów I stopnia: ekoprojektowanie i cyfryzacja technologii materiałowych; mechanical engineering; computer physics.

Ekoprojektowanie i cyfryzacja technologii materiałowych ma przygotować do pracy w branży nowoczesnego przetwórstwa metali nieżelaznych. W trakcie kształcenia nacisk ma być położony na kompetencje związane z ekoprojektowaniem (ecodesign) produktów i przyjaźniejszych, czystszych dla środowiska technologii materiałowych.

Na kierunku mechanical engineering studenci poszerzą wiedzę z grafiki inżynierskiej, mechaniki, wytrzymałości elementów maszyn, budowy maszyn, termodynamiki. Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie jako inżynierowie w przedsiębiorstwach przemysłu maszynowego.

Computer physics ma nauczyć studentów metod matematycznych stosowanych w inżynierii, zwłaszcza w obliczeniach naukowych i przetwarzaniu danych, a także techniki programowania i narzędzi informatycznych wykorzystywanych w fizyce komputerowej.

Łącznie na rok akademicki 2023/2024 AGH przygotowała 4825 miejsc na studiach I stopnia. Kandydaci będą mogli rejestrować się w serwisie e-rekrutacja do 12 września.