- A
- A
- A
Bolid - nowe "dziecko" studentów AGH. ZDJĘCIA
Studenci zbudowali bolid wyścigowy, który w lipcu weźmie udział w zawodach na słynnym torze w Silverstone. W czwartek wieczorem odbył się specjalny pokaz wyjątkowej maszyny.Bolid studentów AGH
Studenci budowali bolida przez niewiele ponad 50 dni. Pojazd waży około 240 kg, przyspiesza do stu kilometrów na godzinę w mniej niż cztery sekundy. Przy jego budowie pracował 40-osobowy zespół pasjonatów i entuzjastów motoryzacji.
Podczas uroczystego pokazu przed Biblioteką Główną AGH, jako pierwszy za jego kierownicą zasiadł rektor uczelni - profesor Tadeusz Słomka. Możliwości bolidu zaprezentował też utytułowany kierowca rajdowy - Wojciech Chuchała.
Bolid wymaga jeszcze kilku poprawek, ale w lipcu weźmie udział w wyścigach formuły studenckiej na słynnym torze w Silverstone. Zmierzy się tam ze 150 zespołami z całego świata.
AR/RK
-
-
-
-
-
crop_free
1
/ 5
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
09:09
Mandaty za nielegalny wjazd do strefy czystego transportu w Krakowie. Co trzeba wiedzieć?
-
08:30
Nowy Sącz: Po raz pierwszy w historii miasta wydatki przekraczające miliard złotych
-
08:18
„Pociąg do Zakopanego”. Wyjątkowa wystawa DESA Unicum po raz pierwszy w Zakopanem
-
07:58
Niecodzienne zderzenie pociągu z samochodem osobowym w Tarnowie
-
07:44
IMGW: Pochmurny i mglisty weekend; od poniedziałku ochłodzenie
-
21:55
Kraków Airport: przekierowane loty z powodu mgły
-
19:56
Kardynał Ryś przejmuje „pole minowe”. Co zostawił po sobie abp Jędraszewski?
-
19:40
Ewa Lipska z odznaką "Honoris Gratia"
-
18:57
Pożar w restauracji na Krupówkach. Dwie osoby w szpitalu
-
18:06
Napad na jubilera na osiedlu Tysiąclecia w Krakowie. Trwają poszukiwania sprawców
-
17:26
Kraków: potrącenie pieszego. Na miejsce przyleciał śmigłowiec LPR
-
17:08
Kolejna akcja CBA w Nowym Sączu. Śledczy nie ujawniają szczegółów
-
17:06
Pogrzeb wariantów S7. Przed siedzibą GDDKiA znów protestowali mieszkańcy
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze