|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Wyczyn i Blamaż Tygodnia. WYNIKI GŁOSOWANIA

Wyczyn i Blamaż Tygodnia. WYNIKI GŁOSOWANIA

fot. M. Kwaśny


Sukcesy małopolskich sportowców okazały się Wyczynem tygodnia. Internauci nagrodzili sportowców 53 głosami. Niewiele mniej, bo 51 głosów zyskała propozycja 700 nowych miejsc pracy w Krakowskiej Strefie Ekonomicznej. na Lawinowe Centrum Treningowe zagłosowało 14 osób.

Za Blamaż tygodnia uznali państwo zamiary Krakowskiego Szpitala im. Żeromskiego, który zastanawia się nad zaciągnięciem kredytu w parabanku - zyskały 54 głosy. Na problemy z remontem tymczasowego zjazdu z autostrady A4 w Brzesku zagłosowały 33 osoby. Zuchwałość kłusowników zdobyła 30 głosów.


700 nowych miejsc pracy, które powstaną w Krakowskiej Strefie Ekonomicznej (SSE), to wyczyn tygodnia - tak zdecydowali goście Radia Kraków. Małopolscy politycy podkreślali, że dzięki nowym inwestycjom zyskają nie tylko mieszkańcy, ale również region. Firmy, które otwierają lub poszerzają swoją działalność w SSE wydadzą na nowe inwestycje ponad 200 milionów złotych.

Wydarzenia mijającego tygodnia w Małopolsce komentowali: Małgorzata Jantos, wiceprzewodnicząca krakowskiej Rady Miasta z PO, Anna Prokop-Staszecka, krakowska radna z klubu Przyjazny Kraków i z PSL, Grzegorz Biedroń, przewodniczący klubu PiS w Semiku Województwa i Dariusz Szwed z Zielonych 2004.

Goście Radia Kraków przyznali, że z nowych inwestycji w Krakowskiej Strefie Ekonomicznej należy się cieszyć, bo dzięki nim 700 osób znajdzie pracę. -Cieszę się, że 700 osób znajdzie pracę, bo dzięki temu kilkaset rodzin poprawi swój byt - przekonywała Anna Prokop-Staszecka. Wtórowała jej Małgorzata Jantos, która przypomniała, że dzięki 7 pozwoleniom na prowadzenie działalności w SSE zainwestowane zostaną w Małopolsce duże pieniądze. -Firmy wydadzą na nowe inwestycje w specjalnej strefie ponad 200 milionów złotych, to bardzo dużo - przekonywała Jantos. Dla Dariusza Szweda wiadomości o nowych miejscach pracy zawsze są pozytywne, ale jak stwierdził - na problem należy spojrzeć szerzej. -Strefy ekonomiczne nie mogą zastąpić polityki państwa, która powinna kompleksowo podchodzić do problematyki rynku pracy i pozyskiwania inwestorów - zauważył Szwed. Również Grzegorz Biedroń ciesząc się z nowych inwestycji w SSE zwrócił uwagę, że pieniądze, które są angażowane z budżetów samorządowych, a także z kasy państwa na prowadzenie stref takich, jak SSE będą zwracać się bardzo długo. -Strefy nie są i nie powinny być jedynym remedium na rosnące bezrobocie - zwrócił uwagę Biedroń.

W sprawie blamażu tygodnia małopolscy politycy i samorządowcy przyznali, że na zdecydowaną krytykę zasługuje możliwość wzięcia kredytu w parabanku przez krakowski Szpital im. Żeromskiego, ale również coraz zuchwalsze zachowanie kłusowników w Małopolsce. -To barbarzyństwo - przekonywała Małgorzata Jantos. Wtórowała jej Anna Prokop-Staszecka, która zwróciła uwagę, że do skutecznej walki z kłusownictwem nie wystarczą tylko wysokie kary, ale również edukacja. Dariusz Szwed przekonywał, że należy zabronić w Polsce polowań, które sprowadzają się do tego samego, co kłusownictwo - zabijania zwierząt. Grzegorz Biedroń zauważył jednak, że często kłusownictwem zajmują się osoby bardzo ubogie, które zostały do tego zmuszone przez trudną sytuację materialną. -Takim osobom należy pomóc, a nie tylko je karać - zwrócił uwagę Biedroń.

Rozstrzygnięcie plebiscytu w poniedziałkowym magazynie CND po godzinie 8.30


Marcin Kwaśny/RNB
NOMINACJE:


WYCZYN TYGODNIA:

1. 700 nowych miejsc pracy powstanie w Krakowskiej Strefie Ekonomicznej. W Małopolsce ponad 700 nowych miejsc pracy

2. W Tatrach powstało Lawinowe Centrum Treningowe. Treningowe centrum lawinowe pod Tatrami

3. Sukcesy małopolskich sportowców: drużynowy brąz skoczków w Val di Fiemme, srebro Justyny Kowalczyk, puchar CEV siatkarek Muszynianki. Więcej...BLAMAŻ TYGODNIA:

1. Kłusownicy w Małopolsce coraz zuchwalsi. Kłusownicy atakują w małopolskich lasach. Zagrażają także ludziom

2. Remont tymczasowego zjazdu z autostrady w Brzesku. Ze względu na protesty, przebudowy nie udało się sfinalizować przed otwarciem autostrady A4 między Szarowem, a Tarnowem. Będę spore kłopoty ze zjazdem z autostrady w Brzesku

3. Krakowski Szpital im. Żeromskiego zaciągnie kredyt w parabanku?! Szpital Żeromskiego może uratować już tylko parabank


0%
0%