|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Zakopane: 1 mln zł z rezerwy budżetowej na doposażenie szpitala

Szpital Specjalistyczny Chorób Płuc „Odrodzenie” im. Klary Jelskiej w Zakopanem otrzymał w piątek promesę na 1 mln zł z przeznaczeniem na zakup karetki i wyposażenia sali operacyjnej. Pieniądze przyznał premier Mateusz Morawiecki z ogólnej rezerwy budżetowej.

Fot. Pixabay

Promesę potwierdzającą przyznanie środków przez premiera wręczył przedstawicielom szpitala i powiatu tatrzańskiego wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

„Wiem, jak bardzo potrzebna i wyczekiwana jest ta kwota dofinansowania, która ma być przeznaczona na doposażenie szpitala, pełniącego bardzo ważną rolę na terenie powiatu tatrzańskiego, ale też wykraczającego swoją służbą pacjentom daleko poza ten obszar” - zaznaczył wojewoda.

Jak podkreślił wicestarosta powiatu tatrzańskiego Jerzy Zacharko, przyznane pieniądze są niezbędne, aby dokończyć budowę nowego bloku operacyjnego, bez którego placówka nie mogłaby dalej funkcjonować, bo nie spełnia aktualnych wymogów resortu zdrowia. „To szpital powiatowy, ale w niewielkim zakresie obsługuje mieszkańców powiatu – leczy pacjentów z całej Polski” - zaznaczył.

Wicedyrektor szpitala Helena Brzozowska poinformowała, że środki będą przeznaczone na wyposażenia centralnej sterylizatorni bloku operacyjnego oraz zakup sanitarki niezbędnej do przewożenia pacjentów do innych szpitali na kontynuację leczenia.

„W naszym szpitalu pacjenci są diagnozowani i leczeni z powodu takich chorób, jak nowotwory płuc, tarczycy, przełyku. Celem dalszej kontynuacji leczenia radiologicznego czy onkologicznego przewożeni są do innych ośrodków” - zaznaczyła.

Według niej, budowa nowego bloku operacyjnego powinna się zakończyć jeszcze w tym roku. W nowym obiekcie znajdą się trzy sale operacyjne, sale wybudzeniowe, pokoje chorych. Zakopiański szpital specjalistyczny – wskazała dyrektor – rocznie hospitalizuje około 3,9 tysięcy pacjentów z całego kraju. Ściśle współpracuje z Centrum Onkologii w Gliwicach.

 

 

PAP/sp

 

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

100%
0%