|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

W Tatrach pochmurno i ciepło, wysoko na szlakach śnieg

W Tatrach ma być dziś pochmurno i ciepło, turyści wchodzący na szlaki muszą jednak bardzo uważać. W dolnych partiach, w dolinach, miejscami jest błoto, powyżej górnej granicy lasu leży jeszcze śnieg. W miejscach zacienionych i żlebach po północnej stronie jest zmrożony i twardy, na graniach- wystają kamienie, często oblodzone. Poruszanie się w takich warunkach wymaga doświadczenia w zimowej turystyce górskiej, posiadania odpowiedniego sprzętu, takiego, jak raki, czekan, kask.

Fot. arbara Hadowska/Kronos Media

Przed wyjściem w góry należy koniecznie sprawdzić prognozę pogody, odpowiednio się przygotować, a trasę wycieczki dostosować do panujących warunków, swoich możliwości i doświadczenia, a wycieczkę zaplanować tak, by wrócić przed zmrokiem.

Od poniedziałku TOPR nie wydaje już komunikatów o  zagrożeniu lawinowym.

Tatrzański Park Narodowy w komunikacie ostrzega, że tamtejsze stawy rozmarzają, lód jest bardzo cienki i z łatwością może się załamać.  Apeluje, by nie wchodzić na tafle.  

Turyści muszą się także stosować do przepisów wprowadzonych w związku z zagrożeniem epidemiologicznym. Przy punktach poboru opłat powinni zakrywać usta i nos maseczką, chustą czy inną częścią odzieży. Powinni zachować dystans dwóch metrów od innych turystów, zaleca, by iść na wycieczkę tylko w towarzystwie osób, z którymi przebywają na co dzień. Zaleca się unikania gromadzenia się na szlakach i w strefach wypoczynkowych. Szlaki i infrastruktura turystyczna nie są dezynfekowane, trzeba zatem unikać kontaktu z ławami, stołami, barierkami, ogrodzeniami bez zabezpieczenia, np. rękawiczek.

Na szlak trzeba zabrać własne jedzenie i picie, bo nie wszystkie punkty gastronomiczne są otwarte.

W ostatnim tygodniu w Tatrach doszło do kilku poważnych wypadków.

 

 

IAR/jgk


Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

100%
0%