|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Trzy miliony złotych dotacji dla Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu

Anna Budzanowska, podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, przekazała Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu dotację w wysokości 3 mln złotych na realizację inwestycji pn. „Rewitalizacja starego szpitala w Nowym Targu na potrzeby dydaktyczne Instytutu Nauk o Zdrowiu”.

Fot. materiały prasowe

W spotkaniu z wiceminister Anną Budzanowską uczestniczyli: rektor Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu dr hab. Robert Włodarczyk, Andrzej Gut-Mostowy, sekretarz stanu, pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów do spraw promocji polskiej marki oraz były wicepremier i minister ds. nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

- Teraz przed uczelnią - wierzę w to - lata dynamicznego rozwoju. Z całą pewnością rząd i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, niezależnie od tego, w jakiej konfiguracji będzie funkcjonowało, a także osobiście pani dr Budzanowska będą wspierać Uczelnię w Nowym Targu – mówił dr Jarosław Gowin. - Jestem przekonany, że uczelnia wyjdzie z powodzeniem z tego wirażu, w jakim się znalazła, a te drobne środki to tylko zapowiedź kolejnych, którymi ministerstwo będzie wspierać uczelnię.

Rektor podziękował za wsparcie finansowe Uczelni pani minister dr Annie Budzanowskiej i podkreślił, że jako ekonomistę i finansistę cieszą go takie „drobne” trzy miliony złotych, które stanowią 10 procent planowanej inwestycji. – Dla nas to są bardzo grube pieniądze, pozwolą nam one rozpocząć w sposób intensywny prace inwestycyjne – zapewnił Rektor.

Szczególne znaczenie Podhalańskiej Uczelni dla całej społeczności Podhala i samego regionu podkreślił Andrzej Gut – Mostowy, sekretarz stanu, pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów do spraw promocji polskiej marki. Przypomniał, że to jedyna w skali kraju uczelnia, o którą wnioskowały samorządy lokalne. Zadeklarował on także wsparcie Podhalańskiej Uczelni, podkreślając, że to w niej z racji położenia powinny być prowadzone badania naukowe związane z turystyką i jej rozwojem. To tu są bowiem fachowcy w swej dziedzinie, którzy mogą badać rynek turystyczny wieloaspektowo.

Podczas spotkania poruszono także sprawy związane z przygotowywaniem nowej strategii Uczelni oraz podniesieniem jakości kształcenia. - Chcemy postawić na jakość dydaktyki - mówił Rektor. Zapewnił o planach związanych z uruchomieniem nowych kierunków studiów np. informatyki ekonomicznej i mechatroniki, czy zmianie nazwy Uczelni na Akademię Podhalańską. Podkreślił też, że jest dobry nabór kandydatów na nowy rok akademicki.

Rewitalizacja „starego szpitala” zgodnie z harmonogramem powinna być zakończona w ciągu 2,5 roku. Jej koszt to około 30 mln zł. W poniedziałek uczelnia otrzymała 3 mln zł. Dwa lata temu obligacje skarbowe w wysokości ponad 23 mln zł., przekazane przez ówczesnego wicepremiera i ministra nauki i szkolnictwa wyższego dr. Jarosława Gowina. Uczelnia czeka na ich uruchomienie.

 

 

(materiały prasowe/jp)

 

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

 

0%
0%