|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Rusza sezon narciarski w Małopolsce

Pierwsze stoki zostaną otwarte już w tę sobotę. Ale to nie jedyne dobre wiadomości, które czekają nas w tym sezonie. Od grudnia będzie można skorzystać ze wspólnego skipassa na 14 stacji narciarskich pod Tatrami, a w perspektywie jest powrót narciarstwa alpejskiego na Nosalu.

Fot. Piotr Korczak

Wspólny bilet zapewni dostęp do aż 90 tras narciarskich pod Tatrami. Narciarze będą mieli do wyboru skipassy godzinowe, dzienne, których cena będzie zaczynać się od 85 złotych i kilkudniowe.

- Karta będzie do kupienia w kasach stacji objętych programem i przez Internet. Właściciel karty będzie miał możliwość korzystania z infrastruktury tych 14 stacji - nie tylko pojedycznych kolei, wyciągów orczykowych - mówi Roman Krupa, nowy wójt Kościeliska, który uczestniczył w tworzeniu wspólnego biletu jako prezes zarządu Góral SkiPass.

Na zimową ofensywę narciarzy przygotowuje się też okolica Nowego Sącza. W sobotę pierwsze zjazdy w Tyliczu.

- Tylicz jest w lepszej pozycji, bo jest wyżej położony, jest tam chłodniej - mówi Daniel Lisak z Krynickiej Organizacji Turystycznej.

W Tyliczu jest już naśnieżone 30 centymetrów śniegu. Na razie zjazd będzie możliwy tylko w weekend, ale jeśli pogoda pozwoli to od grudnia stok czynny będzie codziennie.

Natomiast prawdziwą rewolucją jest wiadomość przekazana przez władze Tatrzańskiego Parku Narodowego. Po 9 latach od zamknięcia trasy narciarstwo alpejskie może powrócić na stok Nosala.

Nie jest to jeszcze pewne. Na razie rada naukowa parku zaakceptowała projekt rozszerzenia tras narciarskich na stoku. To natomiast oznacza częściową wycinkę pod nową trasę, która rozpocznie się mniej więcej w połowie stoku i będzie miała charakter treningowo-rozgrzewkowy, spełniający przy tym wymogi Międzynarodowej Federacji Narciarskiej.

A wszystkich chętnych do rozpoczęcia sezonu odsyłamy albo do wspomnianego Tylicza albo do Bukowiny Tatrzańskiej. Pogoda, poza niedzielą, gdy pojawi się chwilowe ocieplenie, będzie służyć.

 

 

Bartłomiej Grzankowski/łk

71%
29%