|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Pogoda w Tatrach nie sprzyja turystyce

W Tatrach kończy się sezon turystyczny. Przez pandemię zaczął się ona później niż zazwyczaj, ale też trwa dłużej. Mimo spodziewanego na weekend załamania pogody, w Zakopanem nie brakuje turystów.

Posłuchaj materiału Teresy Gut

Fot. Marek Mędela

Zamiast złotej, polskiej jesieni, od razu zima. Prognozy na ten weekend nie są optymistyczne dla turystów...

"Warunki się bardzo pogorszą. Już się pogorszyły, już się zrobiło trochę mokro dzisiaj. Trochę opadów było" - mówi Jan Krzeptowski-Sabała z Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Nie da się jednak ukryć, że turystów w Zakopanem jest wielu. Są tacy, którzy dopiero w piątek zaczynają urlop i od soboty planowali wyprawy na szlaki.
@
Tymczasem to może nie być najlepszy pomysł. W piątek rano w Zakopanem wiał halny, potem padał deszcz, a w nocy z soboty na niedzielę, w wyższych partiach tatr, ma spaść śnieg. To nie są dobre warunki dla uprawiania turystyki. 

O zachowanie zdrowego rozsądku apelują też ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Przypominają, że wrzesień był wyjątkowo tragicznym miesiącem. W kilku wypadkach zginęło aż 5 osób. Cały czas trwa akcja poszukiwawcza turystki z Warszawy. 40-letnia kobieta w niedzielę przyjechała do zakopanego i od tamtego czasu nie kontaktowała się z rodziną.

"Niewykluczone właśnie, że kobieta wybrała się w Tatry, a jedna z informacji wskazuje na to, że mogła wędrować koło schroniska Murowaniec na Hali Gąsienicowej" - mówi Roman Wieczorek z zakopiańskiej policji.

Niestety, jeśli pogoda się pogorszy, akcja poszukiwawcza w wysokich górach będzie musiała zostać wstrzymana. Widoczność jest ograniczona. Stąd apele policjantów, aby każdy, kto ma jakąś wiedzę na temat tej kobiety, kontaktował się z komisariatem w Zakopanem. 

 

Teresa Gut/łk

 

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

75%
25%