|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

PINB w Zakopanem: ruszyły kontrole budynków przy stacjach narciarskich

Po tragedii w Bukowinie Tatrzańskiej, Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Zakopanem rozpoczął kontrole budynków zlokalizowanych przy stacjach narciarskich. Wytypowano 16 stacji, a inspektorzy skontrolują legalność ustawienia tzw. budynków tymczasowych.

Fot. ilustracyjne/ M. Lasyk

Jak powiedział PAP Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Zakopanem Jan Kęsek, co roku w okresie styczeń - luty odbywają się kontrole wyciągów i stacji narciarskich i w tym roku też takie zaplanowano. Obecna kontrola będzie koncentrowała się na obiektach postawionych wokół stacji narciarskich i przy wyciągach np. wypożyczalniach sprzętu narciarskiego, straganach czy obiektach gastronomicznych.

"Skupiamy się na kontroli obiektów tymczasowych, małej architektury, które mogą być samowolami budowlanymi lub postawionymi na zgłoszenie. Nie przesądzamy, że wszystkie takie budowle są samowolami, ale będziemy je kontrolowali. Same obiekty infrastruktury stacji narciarskich są regularnie kontrolowane i nie ma tu większych nieprawidłowości" – powiedział PAP Kęsek.

 

Czytaj także: "Samowole budowlane to problem wszystkich miejscowości turystycznych"

 

Do końca lutego zakopiański PINB chce skontrolować 16 wytypowanych stacji narciarskich pod kątem budowli tymczasowych. Brane pod lupę będą tereny wokół wyciągów.

W powiecie tatrzańskim jest 30 kolejek krzesełkowych i 30 wyciągów orczykowy - w sumie 60 obiektów infrastruktury narciarskiej.

Kontrole obiektów przy wyciągach narciarskich są pokłosiem poniedziałkowej tragedii w Bukowinie Tatrzańskiej, gdzie silny podmuch wiatru zerwał dach z wypożyczalnie sprzętu narciarskiego , który zabił trzy osoby i ranił kolejną. Właściciel obiektu już usłyszał prokuratorskie zarzuty dotyczące nielegalnego postawienia budynku.

W 2018 r. przy wyciągach narciarskich w sąsiedniej Białce Tatrzańskiej drewniana brama zawaliła się na od podmuchu wiatru zabijając dwie osoby.

 

Przypominamy: Konstrukcja, która runęła na kobietę i dziecko w Białce Tatrzańskiej - powstała nielegalnie

 

(PAP/ek)

 


Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

0%
0%