|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Pasażerowie koczowali na dworcu w Zakopanem. Śnieżyca sparaliżowała też ruch na kolei

Ponad stu pasażerów przez ponad dwie godziny koczowało we wtorek na dworcu kolejowym w Zakopanem. Musieli stać na peronie, bez dostępu do poczekalni i toalet. Dworzec kolejowy jest obecnie w remoncie. Jak opisuje Tygodnik Podhalański, z powodu śnieżyc skład, który miał odjechać do Szczecina o 21:00, nie dojechał do Zakopanego. Pociąg czekał na lokomotywę w Krakowie. Na stację dojechał z dużym opóźnieniem. Z Zakopanego wyjechał po 23:00. Komendant straży miejskiej w Zakopanem, który interweniował na stacji, zapowiedział, że będzie rozmawiał z PKP, aby takie sytuacje nie powtarzały się w przyszłości.

Takie warunki panowały we wtorek na drogach Podhala. / fot: M. Masztalerz

Opady śniegu na południu regionu nie ustają. Najintensywniej pada w tej chwili w okolicach Krynicy oraz na Limanowszczyźnie. "W regionie sądeckim strażacy są wzywani do drzew powalonych przez mokry śnieg, który obciąża konary" – informuje zastępca komendanta państwowej straży pożarnej w Nowym Sączu Paweł Motyka.

Padać zaczęło we wtorek i na drogach Podhala były ogromne kłopoty z przejazdem. Korki tworzyły się między innymi na górskim odcinku Zakopianki. Przez cały dzień trwały też utrudnienia na trasie numer 75 z Nowego Sącza do granicy ze Słowacją. W Mochnaczce o poranku na śliskiej drodze TIR wpadł do rowu. Udało się go usunąć i odblokować drogę dopiero w nocy.

Ratownicy górscy ostrzegają, w Beskidach i Tatrach panują bardzo trudne warunki. We wtorek po południu siedmiu GOPR-owców ruszyło na pomoc dwójce turystów, którzy zgubili szlak na Babiej Górze. Intensywnie padał śnieg, widoczność była mocno ograniczona, w dodatku silny porywisty wiatr zawiewał ślady. Ratownicy znaleźli wychłodzonych turystów w rejonie Lodowej Przełęczy i sprowadzili ich do schroniska na Markowych Szczawinach.


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

 

 

 

RK/Sławomir Wrona/ko

64%
36%