|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Kończy się śledztwo w sprawie śmierci trzech osób w Bukowinie

Prokuratura Okręgowa w Krakowie zebrała cały materiał dowodowy w sprawie śmierci trzech osób, na które spadł dach z wypożyczalni nart w Bukowinie Tatrzańskiej. Właściciel wypożyczalni usłyszał zarzut nielegalnego postawienia budynku. Możliwe jest poszerzenie zarzutów – dowiedziała się PAP w krakowskiej prokuraturze.

fot: D. Kossakowska

Śledczy rozpatrują w sumie trzy wątki sprawy. Pierwszy związany z samym zdarzeniem, którego skutkiem była śmierć trzech osób i obrażenia poniesione przez kolejną osobę. Drugi wątek dotyczy budowy i użytkowania wypożyczalni sprzętu narciarskiego i działania Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Zakopanem. Wyjaśnianie trzeci wątku sprawy dotyczącego prawidłowości przebiegu akcji ratunkowej, według zapowiedzi prokuratury, ma zakończyć się w sierpniu tego roku.

Jak wyjaśnił PAP zastępca rzecznika prasowego krakowskiej prokuratury Krzysztof Dratwa, materiał dowodowy dotyczący dwóch wątków sprawy został przekazany biegłemu z zakresu budownictwa celem sporządzenia opinii kompleksowej.

"Należy przy tym zauważyć, iż w toku dotychczasowych czynności uzyskano już dwie opinie biegłych dotyczące stanu samego obiektu oraz jego wyposażenia. W trakcie prowadzonego śledztwa – dwukrotnie – dokonano oględzin samego obiektu, w tym także oględzin konstrukcji dachu. Nadto wykonano szereg innych czynności m.in.: przesłuchano wielu świadków, zabezpieczono zapisy monitoringu, uzyskano obszerną dokumentację" – wyjaśnił.

Termin wydania opracowania z zakresu budownictwa planowany jest na 17 lipca.

Do tragicznego wypadku doszło w lutym na parkingu przy górnej stacji wyciągu narciarskiego Rusiń-Ski w Bukowinie Tatrzańskiej. Zerwany dach spadł wprost na cztery osoby, zabijając 52-latkę i jej dwie córki w wieku 15 i 21 lat. Kolejny poszkodowany to 16-letni krewny ofiar, który z urazami głowy i stłuczeniem barku trafił do szpitala.

 

PAP/bp

0%
100%