|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Górale podtrzymują swoje veto

Część przedsiębiorców z Podhala zamierza otworzyć restauracje, hotele oraz stoki narciarskie od poniedziałku.

Posłuchaj co mówi Sebastian Pitoń, inicjator akcji Góralskie Veto

fot: Tomasz Bździkot

- Zamierzamy nie przejmować się rebelią w rządzie warszawskim. Rebelią, która niszczy porządek prawny RP i Polaków. Niszy polską własność. Zamierzamy wszystko otworzyć. Panie prezydencie Dudo - zapraszamy na narty. Mam nadzieję, że nie będzie pan się musiał przebierać za sportowca, tak jak pani minister Emilewicz - mówi Sebastian Pitoń, inicjator akcji Góralskie Veto.

"Nie ma innego wyjścia jak powiedzieć dosyć, veto. Liczymy na to, że otworzy się nie tylko Podhale, ale i cała Polska. Myślę, że to będzie efekt lawiny" – przekonywał inicjator Góralskiego Veta.

Na konferencję prasową Góralskiego Veta zorganizowaną przy Polanie Szymoszkowej przyjechały tłumy ludzi. Do Zakopanego przyjechało także wielu zwolenników inicjatywy z różnych stron Polski m.in. nowopowstałej, analogicznej inicjatywy Bałtyckie Veto. Pojawili się także przedstawiciele Agrounii z jej liderem Michałem Kołodziejczakiem, który przekonywał, że "tutaj jak w soczewce skupiają się problemy, które dotykają cały ten kraj".

"Dzisiaj utożsamiamy się i jesteśmy z góralami, którzy mają bardzo duży problem. Ten bunt od samego morza po Tatry przejdzie, a my będziemy pomagać" – mówił Kołodziejczak, który ubrał zbójnicki kapelusz i wziął ciupagę do ręki. "Nie może być grup uprzywilejowanych. Tak jak są otwarte supermarkety tak powinny być otwarte hotele czy stoki narciarskie" – przekonywał lider Agrounii.

Przypomnijmy, rząd zdecydował o wydłużeniu obostrzeń. Nieczynne od grudnia hotele i stoki nie będą obsługiwać turystów co najmniej do końca stycznia. Jak tłumaczą ministrowie, lockdown jest konieczny. Zachęcają też do szczepień przeciwko koronawirusowi.


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

 

 

 

Tomasz Bździkot/PAP/ko

53%
47%