|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

180 budowli przy stacjach narciarskich do sprawdzenia, część do rozbiórki

Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Zakopanem zakończył inwentaryzację tymczasowych obiektów budowlanych zlokalizowanych w okolicach stacji narciarskich. Do dalszego postępowania administracyjnego wytypowano 180 obiektów, z których część będzie rozebrana. Kontrola była konsekwencją tragicznego wypadku w Bukowinie Tatrzańskiej, w którym zginęły trzy osoby.

Fot. Dominika Kossakowska

"Zinwentaryzowaliśmy 180 budowli, które są obiektami tymczasowymi, i jest podejrzenie, że albo nie zostały rozebrane w terminie wynikającym ze zgłoszenia, albo są one czystą samowolką" – powiedział Inspektor Nadzoru Budowlanego w Zakopanem Jan Kęsek i dodał, że zakończył się etap postępowania kontrolnego i rozpoczął się etap administracyjny.

"Mówimy o tymczasowych obiektach budowlanych, czyli są to tak zwane małe pawilony, które w większości nie są trwale związane z gruntem. Zlokalizowaliśmy je w rejonie stacji narciarskich na terenie powiatu tatrzańskiego" – wyjaśnił.

Dodał on, że według wyjaśnień inwestorów, część z tych obiektów była wybudowana na zgłoszenie, a część nie miała żadnych dokumentów. Podkreślił, że wszystkie są zidentyfikowane i będą wobec nich prowadzone postępowania administracyjne.

"W pierwszej kolejności sprawdzimy, które z tych obiektów faktycznie miały zgłoszenia i nie zostały rozebrane w terminie. W stosunku do pozostałych, tych które leżą na gruntach budowlanych, zgodnie z wnioskami będziemy przeprowadzać procedurę legalizacji, a jeżeli leżą na terenach niebudowlanych, to będziemy wydawali nakazy rozbiórek" – stwierdził szef PINB w Zakopanem.

Kontrole obiektów przy wyciągach narciarskich są pokłosiem tragedii w Bukowinie Tatrzańskiej z 10 lutego br. Tego dnia silny podmuch wiatru zerwał z prowizorycznej wypożyczalni sprzętu narciarskiego dach, który zabił trzy osoby i ranił kolejną. Właściciel obiektu już usłyszał prokuratorskie zarzuty dotyczące nielegalnego postawienia budynku.


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

 

 

(PAP/ko)

100%
0%