|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Ziobro: najważniejsze jest dla nas kontynuowanie drogi ku dobrobytowi

Najważniejsze dla nas jest kontynuowanie drogi ku dobrobytowi, którą wyznaczyło kierownictwo obozu Zjednoczonej Prawicy – mówił w piątek w Tarnowie minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Zaznaczył też, że potrzebne jest dokończenie reformy wymiaru sprawiedliwości.

Fot. P. Topolski

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zachęcał w piątek w Tarnowie do oddania głosu na adwokata Piotra Saka, kandydata PiS z Tarnowa w wyborach do Sejmu (okręg 15, nr 6 na liście). Szef resortu zaznaczył, że Sak przez lata służył innym i jako prawnik udzielał bezpłatnej pomocy prawnej tysiącom osób.

"Potrzebujemy ludzi w parlamencie, których cechuje wysoka kultura osobista, przywiązanie do wartości, profesjonalizm w tym co robią – a to jest najwyższej klasy profesjonalista prawnik, a prawnicy w parlamencie powinni tworzyć dobre prawo, które ma rozwiązywać problemy globalne i Polski" – mówił szef resortu sprawiedliwości i prokurator generalny.

"Najważniejsze dla nas jest kontynuowanie drogi, jaką wyznaczył prezes Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki, kierownictwo obozu Zjednoczonej Prawicy, czyli drogi ku dobrobytowi" - dodał.

Jak podkreślił Ziobro, aby zrealizować plan i dać perspektywy szczególnie młodym Polakom, zatrzymać ich w kraju i skłonić do powrotu tych, którzy wyjechali, potrzebne jest też dobrze funkcjonujące prawo; finalizacja reformy sądownictwa; zmiany, które skutecznie będą odpowiadać na potrzeby inwestorów, przedsiębiorców w Polsce.

"Chcemy wspierać polskich przedsiębiorców, bo chcemy by były tworzone miejsca pracy, by Polska się rozwijała" – mówił minister apelując na oddanie głosy na Saka. Minister dodał, że inni kandydaci na liście PiS są również "wspaniali", ale z Sakiem zna się już wiele lat. "Ten człowiek może bardzo wiele zrobić w parlamencie dla Polski i Tarnowa" – powiedział. Sak jest obrońcą w sprawie rodziny Ziobrów.

Hasło wyborcze Piotra Saka to "Strażnik twoich spraw w Sejmie". Kandydat zapowiedział, że tak jak dotychczas kluczowe będzie dla niego niesienie pomocy ludziom. Chciałby stworzyć multibiuro, które kompleksowo rozwiązywałoby problemy mieszkańców – w ramach biura poselskiego chce stworzyć biuro interwencji porad, które będzie funkcjonowało 24 godziny na dobę, będzie miało specjalny numer telefonu interwencyjnego, by szybko działać. Sak chciałby też stworzyć mobilne biuro, które będzie służyć mieszkańcom w różnych zakątkach okręgu 15 okręgu wyborczego.

Kandydat zapowiedział również, że będzie dążył do odbudowy prestiżu Tarnowa, który – mówił – tak jak inne dawne miasta wojewódzkie stracił prestiż. Wśród planów Saka jest m.in. stworzenie w mieście nowych linii kolejowych, ale i budowa centralnego zjazdu z autostrady A4. "Uwolni to potencjał gospodarczy Tarnowa (...); centralny zjazd z autostrady będzie skutkował tym, że uwolni się 100-200 ha, które są potrzebne na nowe strefy aktywności gospodarczej" – mówił kandydat PiS.

W małopolskim okręgu nr 15 jedynkami na listach w wyborach do Sejmu są: Władysław Kosiniak-Kamysz – PSL, Anna Pieczarka – PiS, Jacek Jabłoński – "Lewica", Czesław Kwaśniak – KW Konfederacja Wolność i Niepodległość, Urszula Augustyn – Koalicja Obywatelska. Wybory parlamentarne odbędą się 13 października.

 

 

(PAP/ew)


Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

52%
48%