|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Tarnów: nowe połączenie al. Tarnowskich z ulicą Tuchowską wciąż w sferze planów

Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie wstrzymał projektowanie drogi do czasu zakończenia kolejowych prac przy alei Tarnowskich. Te się właśnie zakończyły i przejazd w tym miejscu został wreszcie otwarty w piątek.

posłuchaj mieszkańców oraz szefa ZDiK Artura Michałka

fot: B. Maziarz

- To jest na razie - nazwijmy to - droga donikąd. Tylko dla nas tutaj mieszkańców jest dobra. Natomiast może jak zrobią to połączenie z Tuchowską, to będzie dopiero coś dobrego dla kierowców. Brakuje tego dokończenia, bo to miało być połączenie z Tuchowską - przekonują sąsiedzi nowego układu drogowo-kolejowego przy alei Tarnowskich.

Jak wyjaśnia w rozmowie z Radiem Kraków dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie Artur Michałek, prace projektowe połączenia alei Tarnowskich z Tuchowską zostały wstrzymane, dopóki kolei nie zinwentaryzuje i nie przekaże odpowiednich dokumentów do grodzkiego ośrodka dokumentacji. "To będzie podstawą do zaktualizowania map przez naszych projektantów i wtedy te prace projektowe będą mogły być kontynuowane. Nie da się zrealizować dokumentacji projektowej nowego połączenia, dopóki nie będziemy znali wszystkich rozwiązań, które zostały wdrożone w ramach przebudowy magistrali kolejowej. Mogły nastąpić jakieś zmiany w stosunku do projektu inwestycji" - podkreśla Michałek. Proces projektowy nowego połączenia alei Tarnowskich z Tuchowską jest zaawansowany i dokument powinien być gotowy jeszcze w tym roku.

Inwestycja mogłaby powstać jednak dopiero wtedy jeśli miasto otrzymałoby na nią dofinansowanie. Miałaby bowiem polegać na budowie nowego ronda, wiaduktu i drogi łączącej aleję Tarnowskich z ulicą Tuchowską wzdłuż torów po północnej stronie linii kolejowej.


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

 

 

 

Bartłomiej Maziarz/ko

43%
57%