|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Poczta Polska otworzyła placówkę na dworcu PKP Brzesko-Okocim

Poczta Polska otworzyła w poniedziałek placówkę na dworcu kolejowym Brzesko-Okocim w woj. małopolskim. Jak podkreślają przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury, nowa siedziba zlokalizowana w dworcowej poczekalni to element współpracy pomiędzy Pocztą Polską a PKP.

Fot. B. Maziarz

„Uruchomienie placówki pocztowej na dworcu kolejowym to przykład współpracy spółek państwowych. Rozbudowując swoją sieć, Poczta Polska udowadnia, że jest jedną z kluczowych firm działających w Polsce, która świadczy usługi na rzecz wszystkich obywateli, niezależnie od tego, gdzie mieszkają” - zaznaczył Tomasz Tomala, szef Gabinetu Politycznego Ministra Infrastruktury.

Jak przypomniał przedstawiciel MI, tylko w ubiegłym roku Poczta Polska otworzyła 76 nowych urzędów w całym kraju.

Nowa placówka zlokalizowana jest w poczekalni dworca kolejowego Brzesko-Okocim, w miejscu nieczynnej kasy biletowej, która została zmodernizowana i przystosowana do funkcji pocztowej. Punkt ma nowoczesną aranżację i jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Oferuje usługi pocztowe, finansowe i ubezpieczeniowe.

Wiesław Włodek, wiceprezes Poczty Polskiej przypomniał, że na obszarze gminy wiejsko-miejskiej Brzeska znajduje się pięć placówek pocztowych: trzy własne (jeden urząd i dwie filie) oraz dwie agencje pocztowe. W sumie na terenie działania Regionu Sieci w Krakowie funkcjonuje 508 placówek pocztowych, w tym: 121 urzędów pocztowych, 233 filie urzędów pocztowych oraz 156 agencji pocztowych. W ubiegłym roku uruchomiono jedną nową placówkę pocztową własną oraz sześć agencji. W 2019 roku planowane jest utworzenie filii Urzędu Pocztowego Niepołomice w Zabierzowie Bocheńskim oraz nowej placówki pocztowej w Krakowie.

„Poczta Polska ma szeroki dostęp do wszystkich obywateli oraz przedsiębiorstw i instytucji” - podkreślił Włodek. Dodał, że placówki pocztowe znajdują się w najodleglejszych zakątkach kraju, nawet tam, gdzie nie ma innych instytucji państwowych.

Po placówce na dworcu kolejowym w Brzesku - w lutym ma zostać także uruchomiona placówka pocztowa w Zabierzowie Bocheńskim. W planie jest także kolejna placówka w Krakowie, remont budynku poczty w Myślenicach. Kilka dni temu wznowiła także działalność agencja pocztowa w Zalasowej niedaleko Tarnowa.

Placówka na dworcu PKP w Brzesku będzie otwarta od poniedziałku do czwartku w godzinach od 7:30 do 19:00, natomiast w piątek od 9:00 do 20:00.

 

 

 

(Bartłomiej Maziarz/PAP/ko)

56%
44%