|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Kazimierz Koprowski chce otworzyć w Tarnowie centrum outsourcingowe

Centrum Usług Biznesowych na terenach po dawnym Owintarze - to pomysł Kazimierza Koprowskiego, kandydata PiS-u, na wykorzystanie gospodarcze centrum Tarnowa. Koprowski uważa, że okolice Dworca PKP to najlepsze miejsce na ulokowanie centrum outsourcingowego. "Procedowany przez obecną władze Tarnowa plan zagospodarowania tych terenów nie była do końca skonsultowany z właścicielami " - uważa Koprowski.

Fot. Agnieszka Wrońska

Myślę, że mamy pewne rozwiązania: możemy dać tym właścicielom pewną ofertę wykupu tych terenów lub zamiany na inne działki na terenie miasta Tarnowa - przekonuje Koprowski. - Poza tym mamy jeszcze działki Skarbu Państwa, chociażby ten osławiony teren za torami, które również możemy uaktywnić gospodarczo.
 
Koncepcje powstania w Tarnowie Centrum Usług Biznesowych obiecał wesprzeć wiceminister Marcin Ociepa, podsekretarz stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii, który dzisiaj spotkał się z tarnowskimi przedsiębiorcami.
 
Jest autostrada, jest linia kolejowa, jest bardzo dobre położenie niedaleko Rzeszowa i Krakowa - to są wszystko atuty dla tego typu centrów usług - mówił Ociepa.
 
- My po pierwsze deklarujemy wsparcie w przygotowaniu oferty Tarnowa dla inwestorów zagranicznych - zapewniał wiceminister. - Nasi eksperci są w stanie przyjechać, zewnętrznie ocenić cały potencjał, przygotować ofertę i aktywnie wspierać Tarnów w tego typu działaniach.
 
Jak przyznał podczas wizyty w Tarnowie minister Ociepa, 88% podmiotów które prowadzą już takie Centra Usług Bizensowych są zainteresowane rozszerzeniem swojej inwestycji - Tarnów mógłby być kolejnym miejscem w Polsce, gdzie takie Centrum Powstanie.
 
Wybory samorządowe - serwis specjalny
 
 
Agnieszka Wrońska/łk
56%
44%