|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

W końcu jest przetarg na odnowienie Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu

Po wielu latach oczekiwań mieszkańców oraz zapowiedzi władz miasta, w końcu został ogłoszony przetarg na odnowienie Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu. W ciągu dwóch lat zaniedbane miejsca ma się stać centrum sportu, rekreacji i rozrywki.

Fot. Damian Radziak

Dziś Park Strzelecki nie zachęca do odwiedzin. Odstraszają: zdewastowany amfiteatr, zniszczone alejki, plac zbaw i korty tenisowe, a do tego zaniedbana zieleń. Projekt renowacji parku zakłada nie tylko jego odświeżenie, ale także budowę nowych atrakcji. Najważniejszą inwestycją będzie zadaszony amfiteatr z widownią na 4 tysiące miejsc i kino letnie.

Park zyska także nowy plac zabaw, boiska sportowe, siłownię i ścieżkę do uprawiania joggingu. Projekt uwzględnia również budowę fontanny, pawilonu parkowego i specjalnych stref ogrodowych dla dzieci oraz seniorów. Przewidziano także przebudowę pobliskiej ulicy Jadwigi Wolskiej oraz budowę nowego parkingu od ulicy Ogrodowej na ponad 100 miejsc.

Wartość całego projektu szacowana jest na 53 miliony złotych. Oferty w przetargu można składać do 5 listopada.

Rewitalizacja Parku Strzeleckiego była jednym ze sztandarowych pomysłów obecnego prezydenta Nowego Sącza. Ryszard Nowak chciał również odbudować Sądecką Wencję. Przed II Wojną Światową było to miejsce, gdzie mieszkańcy tłumnie wypoczywali nad brzegiem Dunajca. Była tam przystań, gdzie można było wypożyczyć łódki i popływać po rzece, altana, gdzie co niedzielę występowały orkiestry dęte, a także pawilon kręgielni.

Ryszard Nowak zamierzał również wybudować nowoczesny tor kajakowy. Projekt został przygotowany, lecz związku z problemami przy uzyskaniu pozwolenia na budowę oraz protestami ekologów, inwestycja została podzielona na dwie części i skoncentrowano się jedynie na odnowieniu Parku Strzeleckiego.

 

 

 

(Bartosz Niemiec/ko)

86%
14%