|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Prezydent Nowego Sącza tłumaczy, dlaczego urzędnicy robili zdjęcia z ukrycia w spółce Sądeckie Wodociągi

Prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel tłumaczy dziwne zachowanie urzędników ratusza, którzy wykonywali zdjęcia i filmy na terenie spółki Sądeckie Wodociągi. Do sytuacji doszło w środę 19 lutego. Zdaniem prezesa spółki kamery monitoringu zarejestrowały, jak jeden z mężczyzn przez kilka godzin siedział w samochodzie z kamerą, a drugi w kapturze na głowie, chowając się za ogrodzeniem oraz drzewami, robił zdjęcia telefonem komórkowym. Gdy prezes spółki zgłosił sprawę na policję, biuro prasowe sądeckiego ratusza poinformowało, że pracownicy urzędu wykonywali zdjęcia do biuletynu informacyjnego.

Posłuchaj, co mówi Ludomir Handzel

Fot. pixabay

Ludomir Handzel potwierdza te wyjaśnienia i uważa, że w zachowaniu urzędników nie było nic dziwnego. "Mamy okres zimowy, być może było chłodno. Ja też korzystam z czapki, nawet z kaptura. Z tego co wiem, wykonywali zdjęcia wszystkich naszych spółek i obiektów. Myślę, że jest to prawo właściciela, by interesować się swoim majątkiem" - tłumaczy reporterowi Radia Kraków prezydent Nowego Sącza. 

Czytaj: Dziennikarze i władze Sądeckich Wodociągów szpiegowani podczas corocznej konferencji prasowej?

Sprawę bada policja. Ratusz nie poinformował bowiem zarządu spółki o swoich planach. Zachowanie urzędników wzbudziło natomiast niepokój prezesa, bo w siedzibie Sądeckich Wodociągów znajduje się cały system monitoringu sieci wodnej i kanalizacyjnej, a jego uszkodzenie może zagrozić przerwaniem ciągłości dostaw wody do klientów lub katastrofą ekologiczną.

Od początku kadencji relacje pomiędzy władzami Nowego Sącza a zarządem spółki nie są najlepsze. Według niepotwierdzonych informacji pracownicy ratusza mieli zrobić zdjęcia, jak prezes spółki wsiada do drogiego hybrydowego auta. Miał to być dowód na to, że spółka wydaje krocie na nowe pojazdy, a mieszkańcy muszą słono płacić za wodę i ścieki. Faktycznie spółka w styczniu tego roku zakupiła nowy samochód. Jest to używany pojazd, pięcioletni, wart nieco ponad 50 tysięcy złotych. Wzięty w leasing.  

 


(Bartosz Niemiec/ek)


Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

43%
57%