|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Sądeckie firmy transportowe o decyzji Europarlamentu: "Tragedia"

Tragedia – to najczęściej powtarzane słowo w komentarzu do decyzji Europarlamentu, który przyjął niekorzystny dla firm transportowych pakiet drogowy. Zdaniem ekspertów i właścicieli firm, nowe zapisy znacznie podniosą koszty, a małym i średnim firmom grozi upadłość.

Fot. Pixabay

Przedstawiciele firm z Sądecczyzny, która uchodzi za zagłębie firm transportowych świadczących usługi w całej Europie, w pierwszej reakcji nie kryją rozczarowania nieskutecznością sprzeciwu wobec szkodliwych zapisów. Polscy europosłowie, zarówno z obozu rządzącego, jak i z opozycyjnych ugrupowań, starali się zgłosić poprawki łagodzące skutki nowego pakietu drogowego. Wszystkie zostały jednak odrzucone w głosowaniu i to przy dużej, niemal dwukrotnej większości głosów.

Najbardziej dotkliwą regulacją będzie wchodzący już od września tego roku obowiązkowy powrót kierowców raz na cztery tygodnie do kraju, z którego pochodzi operator. Za dwa lata pojawi się też dodatkowy obowiązek powrotu ciężarówki raz na 8 tygodni. Pakiet wprowadza też długą listę skomplikowanych wymogów biurokratycznych. To według transportowców wymusi zwiększenie zatrudnienia, czyli podniesie koszty pracownicze i pozbawi firmy elastyczności, która była jedną z ich przewag konkurencyjnych.

Przeciwko pakietowi obok Polski występowali też przedstawiciele Węgier, Litwy, Łotwy, Rumunii, Bułgarii, Malty i Cypru. Sojusz ośmiu państwa okazał się jednak nieskuteczny.

Polscy eurodeputowani zarówno z PiS, jak i PO, którzy razem walczyli o lepszy kształt regulacji, nie składają broni. Europoseł PiS Kosma Złotowski mówi, że będą skargi na te przepisy do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości.


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

 

 

(Sławomir Wrona/ko)

17%
83%