|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Nowy Sącz: jest opinia biegłych ws. właścicielki przedszkola, w którym znęcano się nad dzieckiem

Jest opinia biegłych w sprawie właścicielki przedszkola Mali Odkrywcy w Nowym Sączu, która ma prokuratorski zarzut znęcania się nad 3-latkiem - dowiedziała się reporterka Radia Kraków Joanna Porębska. Powołani przez prokuraturę specjaliści mieli się też wypowiedzieć na temat stanu zdrowia i rozwoju chłopca, ale matka nie wyraziła zgody na badanie.

Posłuchaj wypowiedzi prokuratora Jarosława Łukacza

Fot. pixabay

Biegli stwierdzili, że działania przedszkolaki naruszyły godność osobistą dziecka i nosiły znamiona przemocy fizycznej i psychicznej, a tym samym nie mieściły się w granicach zalecanych metod terapeutycznych, na które powoływała się kobieta. Specjalista psychiatrii dzieci i młodzieży, pedagog specjalny, psycholog kliniczny i specjalista z zakresu psychoterapii wydali opinie na podstawie materiału dowodowego zgromadzonego przez prokuraturę, czyli między innymi na podstawie nagrania z monitoringu, na którym widać, jak właścicielka przedszkola szarpie 3-latka i go przydusza, gdy dziecko nie chce zasnąć.

Prokurator Rejonowy w Nowym Sączu Jarosław Łukacz przewiduje, że śledztwo zakończy się za kilka miesięcy. Przesłuchiwani są kolejni rodzice dzieci, które uczęszczały do placówki. A ta wciąż działa, bo kuratorium popełniło błędy formalne, zwracając się do władz Nowego Sącza o wykreślenie jej z ewidencji niepublicznych przedszkoli w mieście. 

 

Przypominamy:  Kuratorium uchyliło decyzję o zamknięciu kontrowersyjnego sądeckiego przedszkola

 

Kuratorium nie zmieniło jednak zdania co do konieczności zamknięcia przedszkola i zapowiada, że ponownie zwróci się do władz miasta o wykreślenie placówki z ewidencji. 

 

 

(Joanna Porębska/ew)

0%
100%