|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Dyrektorka ZSO nr 2 w Nowym Sączu oskarża władze miasta o próby usunięcia jej ze stanowiska

Dyrektorka Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Nowym Sączu oskarża władze miasta o niewybredne próby usunięcia jej ze stanowiska. Jak twierdzi, na szkołę były nasyłane kontrole, które miały znaleźć „jakiś” pretekst do jej zwolnienia. Co więcej przełożeni mieli prowadzić z nią rozmowy w zamkniętym na klucz gabinecie.

Posłuchaj, co mówi Dyrektorka Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Nowym Sączu

fot: B. Maziarz, zdjęcie ilustracyjne

Dorota Smaga wygłosiła swoje oświadczanie podczas sesji rady miasta. Jej zdaniem, od przeszło roku władze miasta różnymi sposobami chcą ją pozbawiać stanowiska. "Były to liczne kontrole, pseudoankietowe osądy mojej osoby jako dyrektora, przyznanie mi najmniejszego wśród dyrektorów dodatku motywacyjnego - którego nie ukrywam - bezprawne przesłuchiwanie mnie przy zamkniętych na klucz drzwiach, nieformalne sięganie po dokumenty szkolne, także objęte RODO, przypisywanie mi niepopełnionego przeze mnie przewinienia i stosowanie haniebnych metod dla wyegzekwowania celu" - wymienia Dorota Smaga.

Ostatnią próbą usunięcia kobiety ze stanowiska miała być likwidacja liceum dla dorosłych działającego przy II LO, co pozwoliłoby rozpisać konkurs na nowego dyrektora. Dorota Smaga uważa, że to kara za to, że jest siostrą byłego wiceprezydenta Nowego Sącza Jerzego Gwiżdża. "Jestem dumna z tego, że pochodzę z tego domu. Ponadto uważam, że mój brat zrobił bardzo wiele dobrego dla tego miasta" - podkreśla dyrektorka.  

Wiceprezydent Magdalena Majka tłumaczy jednak, że likwidacja liceum dla dorosłych miała być tylko formalnością, bo w placówce nie ma naboru od 13 lat. "Nie było żadnego nakazu, problemu, po prostu nie było chętnych. Sama pani dyrektor nie wykonała takiego naboru. A nawet dwa lata temu ze strony pani dyrektor pojawił się wniosek o likwidację liceum, z którego to wniosku następnie się wycofała" - przekonuje wiceprezydent. 

Magdalena Majka odpiera też zarzuty stawiane przez Dorotę Smagę. "Absolutnie żaden z zarzutów zgłoszonych przez panią dyrektor nie był prawdziwy. To w ogóle nie była moja intencja, żeby te kwestie na końcu wypowiedzieć, m.in. dotyczące ankiety mobbingowej, gdzie 2/3 grona pedagogicznego wskazało, że czują się mobbingowani, nękani czy zastraszani przez panią dyrektor. Powstrzymywałam się do końca, naprawdę, kiedy w zasadzie zostałam wywołana do odpowiedzi" - tłumaczy Magdalena Majka. 

Ostatecznie radni zdecydowali, że liceum dla dorosłych będzie nadal funkcjonować. Dorota Smaga oraz nauczyciel, którzy jej towarzyszyli na sesji podkreśli, że szkoła w tej chwili nie generuje żadnych kosztów. Niewykluczone natomiast, że w związku ze spodziewanym niżem demograficznym nabór dla dorosłych zostanie ponownie uruchomiony.  

 


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

 

(Bartosz Niemiec/ko,ek)

91%
9%