|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Gołoledź w Małopolsce. Wypadek za wypadkiem

Bardzo groźny wypadek w Chełmku koło Oświęcimia. Na drodze wojewódzkiej 780 kilka pojazdów na śliskiej drodze wypadło z jezdni. Samochód ciężarowy uderzył słup energetyczny, autobus, którym podróżowało kilkadziesiąt osób uderzył w budynek a następnie w przystanek. W pojeździe było kilkadziesiąt osób.

posłuchaj uczestników wypadku

fot: M. Mędela

Pasażerowie w rozmowie z reporterem Radia Kraków mówią, że kierowcy próbowali na oblodzonej jezdni zatrzymać się przed przejściem dla pieszych. Jak mówią uczestnicy wypadku, kierowca autobusu uratował im życie. Mogło być o wiele gorzej.

Do kilkunastu kolizji doszło w sobotę rano na drogach powiatu oświęcimskiego. Wszystkie wynikały z bardzo trudnych warunków – powiedziała rzecznik oświęcimskiej policji asp. szt. Małgorzata Jurecka. W najpoważniejszej: w Chełmku, uszkodzone został cztery pojazdy.

„W Chełmku kierowca samochodu osobowego zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, aby udzielić pomocy kobiecie, która wywróciła się na chodniku. Jadąca za nim ciężarówka zaczęła hamować i wpadła w poślizg uderzając w osobówkę. Kierowca autobusu, który jechał za nimi próbując je ominąć, również wpadł w poślizg, zjechał z jezdni uderzając w sklep, a następnie w przystanek autobusowy. Za autokarem jechała kolejna ciężarówka, której kierowca próbując uniknąć najechania na pojazdy uderzył w słup energetyczny” – zrelacjonowała Jurecka.

Policjantka poinformowała, że w wyniku zdarzenia nikt z jadących pojazdami nie został poszkodowany. „Stłuczeń doznała jedynie piesza, która wywróciła się na chodniku” – dodała.


Na miejscu wciąż pracują służby ratunkowe. Pomocy medycznej wymagała tylko piesza, która przechodziła przez jezdnie  Droga 780 z Chełmka w kierunku Śląska jest zablokowana.

W Małopolsce obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia przed marznącymi opadami deszczu.

 

Marek Mędela/PAP/bp

 

0%
0%