|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Wicewojewoda małopolski - Zbigniew Starzec, składa rezygnację z funkcji

Poinformował o tym na swoim profilu na Facebooku. "Była to dla mnie bardzo trudna, lecz przemyślana decyzja" - napisał Starzec i podziękował za dotychczasową współpracę. Zbigniew Starzec funkcję wicewojewody pełnił od 2018 roku. Z wykształcenia jest nauczycielem wychowania fizycznego.

posłuchaj Zbigniewa Starca

fot: Jacek Bańka

Powodem mojej rezygnacji, są przyczyny osobiste. Przychodzi moment, kiedy się stwierdza, że zrobiło się wszystko na swoim stanowisku - mówi Radiu Kraków wicewojewoda małopolski.  Z tym zamiarem nosiłem się od pewnego czasu - przyznaje Starzec. Odchodzę kiedy sytuacja covidowa w Małopolsce jest ustabilizowana, a bufor bezpieczeństwa dość duży.

Jak przyznał Starzec - w jego ocenie - nie ma teraz potrzeby powoływania drugiego wicewojewody w Małopolsce. "Przy wsparciu profesjonalnych pracowników urzędu wojewódzkiego, wojewoda z jednym zastępcą spokojnie dadzą sobie radę" - powiedział.

Zbigniew Starzec w samorządzie pracuje od 12 lat. Przez ostatnie dwa lata był wicewojewodą wcześniej starostą i wicestarostą powiatu oświęcimskiego.

 

Marek Mędela/bp

 

Wpis Zbigniewa Starca na Facebooku

Szanowni Państwo, w dniu dzisiejszym poprosiłem pana Premiera o przyjęcie mojej rezygnacji z zaszczytnej funkcji Wicewojewody Małopolskiego. Była to dla mnie bardzo trudna lecz przemyślana decyzja. Tym wszystkim, którzy stanęli na mojej „małopolskiej drodze”pragnę serdecznie podziękować. Praca w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim, praca dla Małopolan to był ogromny zaszczyt i honor. Pozwólcie, że podziękowania zacznę od pracowników tego wspaniałego urzędu, którzy udzielali mi ogromnego wsparcia, dziękuję za życzliwość i profesjonalizm, dziękuję za te wspaniałe dwa lata, które dane mi było spędzić z Państwem. Ostatnie 9 miesięcy to nieustanna walka z #koronawirusem, i tu zwracam się do DYREKTORÓW wszystkich małopolskich szpitali, tych powiatowych, wojewódzkich, uniwersyteckich i resortowych oraz do ich wspaniałego, bohaterskiego personelu medycznego, bardzo nisko się Wam kłaniam i bardzo dziękuję za Państwa zaangażowanie i ogromne poświęcenie, służbom mundurowym, strażakom, żołnierzom, policjantom, strażnikom miejskim, pokazaliście, że razem możemy ogromnie dużo. Małopolskim Parlamentarzystom dziękuję za dużą dozę wyrozumiałości, za wsparcie i życzliwość i nieograniczony kontakt. Nie mógłbym zapomnieć o osobach, które wspierały mnie w mojej pracy codziennie, panie marszałku Witoldzie, panie marszałku Łukaszu, te 2 lata współpracy z Wami, Wasze cenne rady, uwagi i wskazówki były dla mnie drogowskazem działań, dziękuję za to, że mogłem uczestniczyć w tworzeniu i realizowaniu Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej. Pomimo wielu trudności, na niespotykaną dotąd skalę spowodowaną pandemią #koronawirusa, był to dobry czas dla Małopolski, był również dobry dla mojej ukochanej Ziemi Oświęcimskiej. I w tym miejscu składam szczególne podziękowania dla Samorządowców, sam nim byłem przez 12 lat i cały czas nim się czuję. Jestem Wam wdzięczny za zaufanie, którym mnie obdarzyliście, za merytoryczne dyskusje i współpracę. Niejednokrotnie mieliśmy różne zdania, ale zawsze dochodziliśmy do jakże potrzebnego porozumienia. Przepraszam, że nie zawsze mogłem, że niekiedy nie spełniałem Waszych oczekiwań, że nieraz potrzebowaliśmy czasu by wypracować niezbędny kompromis, ale zawsze na pierwszym miejscu było dla nas dobro Małopolski. To był piękny czas służby dla Polski. Wielkie dzięki za to, że mogę mieć Was wszystkich w gronie swoich znajomych, kolegów i przyjaciół. I na koniec, nie o pandemii i obostrzeniach, pamiętajcie zawsze o tym, że dobro zwycięży, że uczciwość popłaca, że praca obroni się sama, pozostańcie sobą i nie dajcie się zmienić.

63%
37%