|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Ruszył remont w Krakowskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt

Po kilkumiesięcznym opóźnieniu ruszyły prace budowlane w Krakowskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt przy ulicy Rybnej. Były problemy ze zbyt wysokimi ofertami w przetargu. Radni miejscy dołożyli milion złotych z budżetu miasta, by remont mógł się rozpocząć i udało się.

Fot. Katarzyna Maciejczyk

 

Dziś nikt nie potrafi oszacować, ile dokładnie będzie kosztowłą przebudowa całego schroniska - głównie z powodu bardzo ostatnio zmiennych cen materiałów budowlanych. Nie wiadomo też, ile potrwają wszystkie prace. Wiele zależy od tego, czy w budżecie miasta znajdą się kolejne pieniądze.  

Został rozebrany już budynek kwarantanny, a w jego miejscu budowlańcy wylewają właśnie beton pod fundamenty pierwszego z zaplanowanych nowych obiektów.

"Tutaj będą nowe sektory dla psów. Stare zostaną ostatecznie rozebrane. Są to budynki, które mają już 25 lat, więc swoje już przeszły, szczególnie, że u nas użytkowanie jest dość intensywne" - mówi Agnieszka Gryźniak pracująca w schronisku.

"To pierwszy etap kompleksowej przebudowy i rozbudowy schroniska. Kolejne etapy rozpoczną się po wybudowaniu tego budynku. Nie moglibyśmy zamknąć schroniska i zbudować 'na raz'. Byśmy mogli opiekować się zwierzętami, praca musi być podzielona na takie etapy" - tłumaczy Szymon Ziemka - kierownik schroniska.

Na razie nie ma jednak zaplanowanych w budżecie miasta pieniędzy na kolejne prace, jak przyznaje Jan Machowski z Zarządu Inwestycji Miejskich. Liczy jednak na to, że środki znajdą się w nabjliższych latach.

W schronisku w tej chwili przebywa około 400 psów i kotów.

"Jest to dla nich na pewno trudniejsze niż normalne życie w schronisku z powodu hałasu, zamieszania i ograniczonej przestrzeni życiowej" - mówi Agnieszka Gryźniak i apeluje o odpowiedzialne adopcje zwierzaków.

Za kilka lat, gdy skończy się przebudowa schroniska, zwierzęta będą żyć w o wiele lepszych warunkach niż teraz - miedzy innymi zimą będą mogły przebywać w lepiej ocieplonych i ogrzanych pomieszczeniach. Jednak najpiękniejsze schronisko nie zastąpi im tego, czego potrzebują najbardziej - prawdziwego domu z prawdziwym właścicielem. 

 

 

Katarzyna Maciejczyk/łk

100%
0%