|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Rusza remont ulicy Myślenickiej

Na ten remont mieszkańcy krakowskich Swoszowic czekają od kilkunastu lat. Lada dzień ruszy przebudowa ważnej dla lokalnego ruchu ulicy Myślenickiej. Wyremontowana będzie cała ulica od ronda przy węźle Łagiewniki do skrzyżowania z ulicą Niewodniczańskiego.

Posłuchaj materiału Jakuba Kusego

Fot. Jakub Kusy

- Ta ulica jedzie mnóstwo aut, które skracają sobie drogę do Wrząsowic. Dochodzi do mnóstwa kolizji – mówią mieszkańcy – Ruch jak na zakopiance, auto za autem. Od dawna prosi się o przebudowę, brakuje zwłaszcza chodników. A kierowcy nagminnie łamią przepisy i jeżdżą za szybko, progi zwalniające nie pomagają, a bywa, że ktoś przejedzie na czerwonym świetle przez przejście dla pieszych przy szkole.

- Mieszkańcy wnioskowali o wprowadzenie pewnych zmian na tej ulicy od siedmiu lat – przyznaje Magdalena Wasiak z ZIKiT-u – Chodzi o poprawę bezpieczeństwa, bo przez te siedem lat na tej ulicy doszło do 164 wypadków, jedna osoba zginęła a dwanaście zostało ciężko rannych.

- Przebudowane będzie prawie 2,5 km ulicy Myślenickiej – mówi Maciej Jarczyk, inspektor nadzoru z ZIKiT-u – Wybudujemy jezdnię o 7-metrowej szerokości z chodnikami o 2-metrowej szerokości z obu stron. Przy szkole chodnik będzie miał szerokość trzech metrów. Do tego elementy uspokojenia ruchu, które spowolnią go do 40 km/h. Brukowany pas pośrodku jezdni optycznie zawęzi pas ruchu. To pierwszy taki pas w samym Krakowie, choć poza nim spotyka się go dość często. Dzięki niemu gdy auta się zderzą, dochodzi raczej do kolizji niż wypadków z ofiarami śmiertelnymi.

- Prace ciężkie rozpoczną się 15 marca – dodaje Magdalena Wasiak z ZIKiT-u – będą to głębokie wykopy związane z poszerzeniem jezdni i położeniem instalacji wod-kan. Ale już teraz rozpoczynamy prace związane z oczyszczeniem pobocza. Objazdy pojawią się na ulicy Kąpielowej i Chałubińskiego. W czasie prac linia 484 zostanie zawieszona a 135 zmniejszy częstotliwość kursowania i pojedzie objazdami.

Prace będą podzielone na cztery etapy. Pierwszy obejmie odcinek od ronda do skrzyżowania z ulicą Merkuriusza Polskiego. Drugi od ulicy Merkuriusza Polskiego do ulicy Szybisko. Kolejny od Szybiska do skrzyżowania z Sawiczewskich, zaś ostatni od Sawiczewskich do końca ulicy. Zakończenie prac planowane jest na październik przyszłego roku.

Fot. Jakub Kusy

 

Jakub Kusy/wm

68%
32%
WARTO ZOBACZYĆ
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 8

Krakus61

Środa, 13 czerwca 2018, 18:13

Czy nie można przy wylocie z ul Kąpielowej do Zakopiańskie zrobić tymczasowo dwóch pasów, nawet kosztem zwężenia chodnika, tak aby jeden był tylko dla skręcających w prawo. To zdecydowanie rozładowało by korki, gdyż teraz nawet jeden samochód jadący na wprost blokuje wszystkich. I wykorzystanie zielonej strzałki w prawo jest nikłe. Może jest w ZiKiT jakiś inżynier z wyobraźnią i załatwi ten problem

Odpowiedz

Słomka

Wtorek, 17 kwietnia 2018, 12:22

@Świątniczanka

jako Pani Lapcykowa powinna Pani wiedzieć iż Lapcyki mają swoją drogę która prowadzi przez pola aż po myślenickie turnie.

Odpowiedz

Świątniczanka

Niedziela, 15 kwietnia 2018, 19:51

Mieszkam w Świątnikach Górnych i codziennie dojeżdżam do Krakowa. Tylko jak teraz jechać żeby nie niszczyć na dziurach i nierównościach auta. Droga do Mogilan w remoncie - dziury i nierówności okropne. Wróblowice rozkopane. Wyznaczono objazd przez Lusinę tylko czy ci co ten objazd wymyślili jechali tą drogą - na pewnym odcinku droga jest tak wąska, że auta muszą zjeżdżać na bardzo nierówne pobocze ( czy ciężko było zrównać jezdnie z poboczem), a w niektórych miejscach nie ma gdzie zjechać - kto musi się wycofać- najgorzej jest na górce gdzie nie ma widoczności co dziej się po drugiej stronie podjazdu. Może światła rozładowały by tę sytuację, ale ich nie ma. Czy władze gmin nie współpracują z sobą dla dobra mieszkańców. Pierwsze należało skończyć jeden remont, a potem zaczynać następny. Jesteście wybrani przez nas, a nie myślicie o nas. To jest karygodne - wybory niedługo - ja na pewno nie zagłosuję na obecne władze.

Odpowiedz

Krakus

Środa, 21 marca 2018, 16:19

"Prace ciężkie rozpoczną się 15 marca – dodaje Magdalena Wasiak z ZIKiT-u". Mamy dzisiaj 20 marca, czyli jak zwykle zapowiedzi ZIKiTu są nic nie warte. Może Pan Jakub Kusy jeszcze raz zajmie się tematem i ustali jakieś konkretne terminy prac, jeśli ZIKiT w ogóle jest w stanie to określić.

Odpowiedz

Piątek, 23 lutego 2018, 09:08

Jestem przerażona.Wyobrażam sobie korki na Zakopiance.Czyli mam rozumieć że do Kurdwanowa pojedzie objazdem i to rzadziej tylko 135?A nie można dołożyć jakiś mniejszy autobus(mam na myśli że nie przegubowiec)który jeździłby objazdem kółeczka Swoszowice-Kurdwanów?Bo inaczej jak wszyscy wsiądziemy w auta to nawet Pan Prezydent ze swojej pięknej posiadłości nie dojedzie do pracy.Chyba że z policją na sygnale.

Odpowiedz

Mieszkaniec tej zacnej dzielnicy

Czwartek, 22 lutego 2018, 23:55

Proponuje Kapielową i Chałubińskiego też od razu zamknąć. I tak wszystko będzie stało od lusiny w korku, to już lepiej też zamknąć i remont zrobić. Autobusy tez nie będą jeździć. Tylko smog zostanie w 2 "najczystszej" dzielnicy Majchrowskiego. W sumie jak juz nie będzie nikt w żaden sposób opuszczać tej zacnej dzielnicy, to do końca zimy cześć ludzi może poumiera od smogu, to i korki mniejsze potem będą, tylko na co potem komu ta nowa 7m droga z 5m chodnikami? ???

Odpowiedz

Olbrycht

Czwartek, 22 lutego 2018, 22:53

Magdalena Wasiak z ZIKiT-u czy to w zamian za wyrzuconego z ZIKiTu pyclika. Dziewczyna z TVP Kraków, która po dobrej zmianie przeszła do ZIKiT u ?

Odpowiedz

Krakus

Czwartek, 22 lutego 2018, 12:33

"W czasie prac linia 484 zostanie zawieszona a 135 zmniejszy częstotliwość kursowania i pojedzie objazdami." Czy w związku z remontem ubędzie ludzi w Swoszowicach i okolicznych osiedlach?

Odpowiedz