"Mam świadomość, że to jest wygodny, tani i ekologiczny środek komunikacji, ale pewne rzeczy trzeba uregulować" – powiedział Majchrowski. Dodał, że kłopoty z hulajnogami elektrycznymi to problem nie tylko Krakowa, ale wszystkich większych miast, a dane ze szpitali i szpitalnych oddziałów ratunkowych wskazują, że dochodzi do coraz większej liczby wypadków, w których poszkodowani są użytkownicy hulajnóg oraz piesi.

Przeczytaj: Zakaz wjazdu hulajnóg elektrycznych do parku Jordana, na Błonia i Planty?

Majchrowski zapowiedział, że spotka się z przedstawicielami pięciu firm, które w Krakowie dysponują hulajnogami elektrycznymi. Poinformował też, że poprosił służby miejskie, które zbierają porzucone urządzenia, by deponowały je w biurze rzeczy znalezionych, gdzie właściciele mogą je odbierać.

"Najważniejszą rzeczą, jest doprowadzenie do tego, aby nowy Sejm sprokurował ustawę dotyczącą tego problemu" – mówił prezydent Krakowa. Zapowiedział, że przedstawi parlamentarzystom z Małopolski propozycje konkretnych zapisów prawnych.

Przypominamy: Jaka jest przyszłość elektrycznych hulajnóg w Krakowie?

Radny prezydenckiego klubu Przyjazny Kraków Rafał Komarewicz przypomniał, że klub ten zgłosił dwa projekty uchwał: dotyczące zakazu poruszania się elektrycznymi hulajnogami po chodnikach i alejkach spacerowych w obrębie Parku Kulturowego, czyli na Rynku Głównym i okolicznych ulicach oraz zakazu ruchu w miejskich parkach. Dyskusja na ten temat ma się odbyć w Radzie Miasta za dwa tygodnie. "Po wyborach skierujemy jako Przyjazny Kraków list do nowego ministra infrastruktury, aby jak najszybciej zajął się tymi sprawami" - dodał Komarewicz.

Przeczytaj: Hulajnogą elektryczną maksymalnie 25 km/h - projekt prawa o ruchu drogowym


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

 

 

(PAP/ko)