|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

"Nie wspierajmy zwykłego cwaniactwa" - apel prezydenta Jacka Majchrowskiego

"Miasto i miejskie jednostki w tym miejscu nie będą się reklamować. Tego samego oczekuję od tych wszystkich, którzy stoją po stronie praworządności i nie chcą wspierać zwykłego cwaniactwa" - czytamy w liście prezydenta Jacka Majchrowskiego do krakowian. Prezydent Krakowa apeluje do firm i agencji reklamowych, aby przestały się reklamować na nielegalnym bilbordzie przy ulicy Konopnickiej. Gigantyczna konstrukcja stojąca w pobliżu Centrum Kongresowego została uznana za samowolę budowlaną. Od decyzji o nakazie rozbiórki odwołał się jednak właściciel. Sprawa cały czas jest w toku, w związku z czym reklamy nie można usunąć siłą.

Bilbord przy ul. Konopnickiej. Fot. Maciej Skowronek

O bilbordzie znów zrobiło się głośno, gdy jakiś czas temu okazało się, że w nielegalnej reklamie zamieszkali... bezdomni. Wtedy właściciel terenu zapowiedział usunięcie tymczasowych legowisk i osobistych rzeczy lokatorów, które się tam znajdują. Tymczasem właściciel portalu Antygencja.pl, Marek Tobolewski, który jako pierwszy odkrył nietypową noclegownię, napisał list otwarty do prezydenta Jacka Majchrowskiego. - To jest szokujące. Przez 3 lata zmagamy się z reklamą, która wszystkim zawadza i przeszkadza. A tych cichych i skromnych ludzi, którzy tam mieszkają można wysiedlić w 3 tygodnie - mówił Radiu Kraków Tobolewski. CZYTAJ

Jacek Majchrowski w liście do krakowian wezwał potencjalnych reklamodawców, aby sprzeciwili się łamaniu prawa i nie wieszali tam swoich reklam. Podkreślił także, że miasto również na bilbordzie nie będzie się reklamować. 

Treść apelu prezydenta Jacka Majchrowskiego:

Nie ma żadnych wątpliwości, że nośnik reklamowy przy ul. Konopnickiej jest samowolą budowlaną. Wobec przeciągających się i cynicznie wykorzystywanych procedur administracyjnych, które uniemożliwiają jego natychmiastową rozbiórkę, apeluję do domów mediowych o wyeliminowanie tego miejsca ze swojej oferty.

Do firm zlecających reklamę apeluję o to, aby nie tolerowały faktu reklamowania się na konstrukcji, której bezprawny charakter nie budzi wątpliwości.

Miasto i miejskie jednostki w tym miejscu nie będą się reklamować. Tego samego oczekuję od tych wszystkich, którzy stoją po stronie praworządności i nie chcą wspierać zwykłego cwaniactwa.

 

(RK/ew)

78%
22%