|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Kraków: więcej kursów w komunikacji miejskiej i naklejki z liczbą dostępnych miejsc

W związku z ogłoszonymi przez rząd ograniczeniami w przemieszczaniu się od środy krakowskie MPK zamieszcza na drzwiach tramwajów i autobusów naklejki z informacją, ile osób jednorazowo może podróżować poszczególnymi pojazdami. Przewidziano także dodatkowe kursy.

O nowym rozporządzeniu i powziętych środkach ostrożności - posłuchaj materiału Bartłomieja Grzankowskiego

Fot. Marek Lasyk

Informacja o maksymalnej liczbie pasażerów w poszczególnych pojazdach zostanie zamieszczona na drzwiach każdego autobusu i tramwaju poruszającego się po mieście – podało Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie na swojej stronie internetowej. Jest to odpowiedź na nowe regulacje rządu, zgodnie z którymi autobusem, tramwajem czy metrem będzie mogło jechać tylu pasażerów, ile wynosi połowa miejsc siedzących.

 

W Krakowie w gotowości będzie także rezerwowy tabor tramwajowy i autobusowy. Zgodnie z zapowiedziami MPK od czwartku na pasażerów czekać będzie nawet 20 tramwajów i 50 autobusów. Mają one kursować na trasach, gdzie pojawi się więcej pasażerów niż liczba dostępnych miejsc w pojazdach.

Zmiany pojawią się między innymi w rozkładach autobusów 139, 125, 172 i 173 oraz na niektórych liniach tramwajowych. "Część kierowców i motorniczych pełnią częściowo opiekę nad dziećmi. Kierujemy więc wszystkie możliwe siły do zadysponowania, szczególnie w godzinach porannych" - mówił Radiu Kraków Łukasz Franek. 

"O większej liczbie pasażerów czekających na przystankach będą informować dyspozytorów MPK kierowcy i motorniczowie" – podano w informacji. Jak wyjaśniono, pojazdy zostaną rozmieszczone w różnych punktach miasta tak, aby "jak najszybciej mogły zacząć wykonywać dodatkowe kursy tam, gdzie będzie to potrzebne".

W koordynacji przedsięwzięcia pomogą także inspektorzy ruchu MPK, którzy w wyznaczonych miejscach będą kontrolować liczbę czekających na transport pasażerów.

"Pozwoli to na szybką reakcję i natychmiastowe wysyłanie rezerwowych tramwajów i autobusów jeszcze przed planowanym w rozkładzie odjazdem" – zaznaczono.

 

Bądź na bieżąco. Relacje z regionu i kraju w Radiu Kraków 

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

(Bartłomiej Grzankowski,PAP/sp)

0%
100%