|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Jacek Majchrowski zabiera głos ws. działek po Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie

Urząd Miasta Krakowa wchodzi do gry o tereny po Szpitalu Uniwersyteckim. Chodzi o atrakcyjne działki w centrum miasta przy ulicy Kopernika. Prezydent Jacek Majchrowski zapowiedział, że chce wykupić grunty razem z budynkami. Cena zaproponowana przez szpital to 360 milionów złotych, czyli jedna trzynasta krakowskiego budżetu. Prezydent twierdzi, że pieniądze na ten cel się znajdą i to bez brania kredytu.

Posłuchaj wypowiedzi Jacka Majchrowskiego

Fot. EW

Prezydent proponuje, aby w sprawie zagospodarowania terenu wypowiedzieli się mieszkańcy w konsultacjach społecznych, ale nadmienia, że na części działek chce utworzyć miejski park. "Musimy zweryfikować wycenę przygotowaną przez szpital. Rozmawialiśmy ze szpitalem i jak się okazuje, ta instytucja nie potrzebuje pieniędzy naraz, tylko w rozłożeniu na roczne raty. Jesteśmy w trakcie opracowania planu miejscowego. Nie będzie to jeden wielki park, ale to jasne, że zieleń musi być tam dominująca" - mówił Jacek Majchrowski. 

 

 

 

Małgorzata Wassermann: w obozie Majchrowskiego - panika

- Jestem bardzo zdziwiona. Temat problemów finansowych Szpitala Uniwersyteckiego jest znany w Krakowie od dwóch lat - tak kandydatka Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Krakowa komentuje zamiary Jacka Majchrowskiego. Małgorzata Wassermann przypomina, że pomagała w rozmowach między Szpitalem a Polskim Holdingiem Nieruchomości, spółką z większościowym udziałem skarbu państwa, która podpisała w sprawie zakupu list intencyjny.

Posłuchaj wypowiedzi Małgorzaty Wassermann

- Odbieram to jaką wielką panikę w obozie Jacka Majchrowskiego. To nieodpowiedzialna wypowiedź w obliczu tego, że po 16 latach chyba wie jaki ma budżet. Jakbym była złośliwa, zapytałabym, czy zamierza uruchomić drukarkę do drukowania pieniędzy. 

Wassermann proponuje, aby w dzisiejszych budynkach szpitala stworzyć domy seniora, w pobliżu wybudować centrum kongresowe, a pod ziemią parking dla 500 samochodów. 

 

 

 

Łukasz Gibała: zmiana planów jest tylko kolejną obietnicą wyborczą

Posłuchaj wypowiedzi Łukasza Gibały

- To niebywałe jak szybko prezydent Majchrowski potrafi zmienić swoje zdanie - tak o planach wykupu Wesołej ogłoszonych przez prezydenta Jacka Majchrowskiego mówi kandydat na prezydenta - Łukasz Gibała. Jak mówi, do tej pory obecny prezydent Krakowa mówił wprost, że miasto nie ma pieniędzy na wykup tego terenu od szpitala. Jak twierdzi Gibała, taka nagła zmiana planów jest tylko kolejną obietnicą wyborczą.

- Widać, że w kampanii dzieją się cuda. Do niedawna Jacek Majchrowski zapowiadał, że nie będzie wykupu tego terenu, ale teraz podchwycił mój pomysł, żeby te tereny wykupić i ochronić. Miał 16 lat jako prezydent, żeby stworzyć plany zabezpieczające te tereny. Nagle przed wyborami twierdzi, że wykupi te tereny. Sami wyborcy muszą sobie odpowiedzieć na pytanie, czy to wiarygodna obietnica, czy przedwyborcza kiełbasa - mówi.

Gibała dodaje, że on i Stowarzyszenie Logiczna Alternatywa już dawno przedstawili pomysł wykupu tego terenu i zbudowania tam zielonej enklawy w centrum miasta z parkiem, zieleńcami i kilkoma niewielkimi kawiarenkami. 


 


Sprzedaż gruntu przy Kopernika staje się więc języczkiem u wagi krakowskiej kampanii wyborczej. Przypomnijmy, zakupem terenu jest zainteresowany Polski Holding Nieruchomości. Spółka z większościowym udziałem skarbu państwa podpisała już list intencyjny ze szpitalem. 

Pozostali kandydaci na prezydenta Krakowa, którzy wypowiedzieli się na ten temat, chcą utworzenia parku i przeniesienia do zabytkowych budynków miejskich instytucji.

 

 

 

(Teresa Gut/Joanna Orszulak/ko)

58%
42%