|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Dyplomy i listy gratulacyjne dla harcerzy w Dniu Myśli Braterskiej

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita w Dniu Myśli Braterskiej, obchodzonym przez harcerzy na całym świecie, wręczył przedstawicielom ZHP i ZHR pamiątkowe dyplomy i listy gratulacyjne. "Harcerze zawsze niosą pomoc, optymizm i radość serca" – mówił.

Posłuchaj materiału Magdaleny Zbylut-Wiśniewskiej

fot: Magdalena Zbylut-Wiśniewska

Wojewoda dziękował harcerzom z Małopolski za pomoc potrzebującym, m.in. seniorom w czasie pandemii i za to, że ZHP i ZHR angażują młodzież w działanie na rzecz innych.

"Urząd wojewódzki, wojewoda, wszystkie służby państwowe są wdzięczne harcerzom za dotychczas podejmowane działania" – powiedział Łukasz Kmita.

22 lutego to dzień urodzin założyciela skautingu Roberta Baden-Powella i jego żony Olave Baden-Powell. W Dniu Myśli Braterskiej harcerze myślą o sobie, składają sobie życzenia, organizują gry terenowe, spotykają się przy ognisku, cieszą się swą obecnością.

Ze względu na pandemię tegoroczne obchody były inne. Organizowane już w miniony weekend spotkania harcerzy na świeżym powietrzu odbywały się w małych grupach, a w poniedziałek święto to jest akcentowane m.in. przez zamieszczanie zdjęć i wpisów w mediach społecznościowych.

"Służba jest fundamentem naszej działalności. Podjęliśmy wyzwanie. W takich trudnych momentach jak pandemia zawsze jesteśmy gotowi do pomocy" – mówił w poniedziałek komendant Chorągwi Krakowskiej ZHP hm. Mariusz Siudek.

"Miniony rok był dla nas bardzo trudny. Mamy nadzieję, że pandemia będzie się powoli kończyć i będziemy mogli wzmocnić działalność. Widać wśród instruktorów, dzieci i młodzieży wielką potrzebę, żeby wrócić do normalności" – dodał.

Przewodniczący Zarządu Okręgu Małopolskiego ZHR hm. Krzysztof Wójtowicz mówił, że harcerze nie są przyzwyczajeni do podziękowań, po prostu służą.

"Harcerze i harcerki i ci starsi, i ci młodsi, zawsze wtedy, gdy przychodzi czas próby, tak jak teraz pandemia, mają wewnętrzną, naturalnie wykształconą potrzebę niesienia pomocy" – mówił hm. Wójtowicz.

Harcerze i harcerki z Małopolski pomagali seniorom i chorym, dowożąc m.in. zakupy i posiłki, szyli maseczki i robili przyłbice ochronne, pomagali też uczniom w zdalnym nauczaniu. Do ZHP w Małopolsce należy ok. 8,5 tys. zuchów, harcerzy i instruktorów, do ZHR ok. 2,5 tys.


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

 

 

 

PAP/Magdalena Zbylut-Wiśniewska/ko

100%
0%