- A
- A
- A
Bezdomny przewodnik z krakowskiej Nowej Huty znów ma swój dom
Na tę chwilę czekał dwa lata. Pan Tadeusz, znany jako bezdomny przewodnik po Nowej Hucie, ma nowy dom. Nie dostał nowego lokum w prezencie, ale dzięki Fundacji Los Polacos - oprowadzając wycieczki - mógł na to zarobić. Po dwóch latach mieszkania na ulicy, przez co najmniej rok nie musi się martwić o dach nad głową.- Mieszkanie jest nie za duże, w sam raz. Z wrażenia się rozpłakałem. Jest czysto, jak ją lubię. Na pewno go nie zniszczę - cieszy się pan Tadeusz.
Marek Piątkowski z fundacji Los Polacos tłumaczy, że znalazła się osoba, która zaproponowała fundacji mieszkanie z dobrego serca. "Jest to mieszkanie w dobrej cenie. Możemy opłacić panu Tadeuszowi mieszkanie na rok. Możemy walczyć o mieszkanie socjalne i też o jego emeryturę, która prawdopodobnie mu się należy. On ma azyl, gdzie może czuć się pewnie i mieszkać" - dodaje.
- Pełnia szczęścia. Brak mi słów, by wyrazić jak się czuję. Jest wspaniale. Nie martwię się, że mnie ktoś wyrzuci, że będzie źle. Mam się gdzie umyć, mogę sobie ugotować, zjeść co ja chcę, a nie to, co dadzą - mówi pan Tadeusz.
Fundacji Los Polacos zależy, żeby ewentualne pieniądze były zapracowane przez osoby doświadczające kryzysu bezdomności. "Samo dawanie nie jest aż tak dobre, jak zarobienie własnymi siłami i wiedzą. To daje poczucie godności i zadowolenia z siebie. To też podnosi na duchu. To jest ważne dla tych osób" - tłumaczy Marek Piątkowski.
W mieszkaniu jest wyposażona kuchnia, mały pokój, wyposażona łazienka i balkon. Znalezienie lokum dla pana Tadeusza nie kończy jednak jego pracy, jako przewodnika po Nowej Hucie. Kolejny spacer już w połowie grudnia. Szczegółów proszę wypatrywać na stronie Fundacji Los Polacos.
Przypominamy: Po Nowej Hucie z wyjątkowym przewodnikiem
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze.
Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.
(Magdalena Zbylut-Wiśniewska/ko)
Komentarze (0)
Najnowsze
-
21:53
Czym jest rekonstrukcja rządu?
-
21:25
Nie żyje 8-latek ranny w wypadku w Spytkowicach
-
20:58
Ekstraklasa rośnie w siłę. Małopolskie kluby zaczynają nowy sezon
-
20:30
Otwarcie ulicy Krakowskiej w Nowym Sączu
-
20:16
Cracovia bije mistrza na jego stadionie
-
19:39
Rekonstrukcja bitwy o Tobruk na Pustyni Błędowskiej. Stu rekonstruktorów w akcji
-
19:01
Renesansowy balkon na wieży Mariackiej odzyskuje dawny blask
-
17:41
Zwycieski Bruk-Bet, Wieczysta z remisem
-
16:56
"Dzieciaki kontra kryzys" i "Podaj dalej" – książki, które budują most między pokoleniami i uczą, że dobro wraca
-
16:48
Nowy odcinek ścieżki wokół Pustyni Błędowskiej już otwarty [ZOBACZ ZDJĘCIA]
-
16:34
Letnie święto animacji w Krakowie
-
22:30
Karczmy na lodzie i sarmacki horror, czyli wokół "Krzywdy" Pawła Rzewuskiego
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze