|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Aktywiści z krakowskiego Podgórza tracą cierpliwość

Powołana miesiąc temu komisja, która ma zbadać zmiany w strefie płatnego parkowania nie zaczęła działać. Nie wybrano nawet przewodniczącego.

Fot. z protestu mieszkańców pod magistratem. Autor. M. Lasyk

Krakowscy radni mieli w środę powołać przewodniczącego komisji, która zbada wprowadzenie zmian w strefie płatnego parkowania. Komisję powołano miesiąc temu na wniosek mieszkańców zrzeszonych w Stowarzyszeniu Nic o nas bez nas. I powoli tracą cierpliwość.

Jak dotąd doszło tylko do jednego spotkania członków komisji, podczas którego miano wybrać przewodniczącego i ustalić plan działania. Do tej pory nie udało się tego zrobić. Rozgorzał za to spór o to, kto ma kierować pracami. Głosowanie na przewodniczącego wygrał Łukasz Wantuch z prezydenckiego klubu "Przyjazny Kraków". Tego wyboru nie akceptuje część radnych, a także mieszkańcy rejonu Strefy Płatnego Parkowania, którą ma zająć się komisja. Stowarzyszenie "Nic o nas bez nas" domaga się szybkiego rozpoczęcia prac komisji i konkretnych wyników. Planowano, że mają być zaprezentowane pod koniec czerwca.

 

Powstanie komisja badająca legalność zmian w organizacji ruchu w centrum Krakowa?

 

 

(Joanna Orszulak/ew)

40%
60%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 4

Piotr

Poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 08:14

@Ktoś

Niech znani aktywiści, którzy prowadzą ten portal napiszą swój projekt uchwały i zbiorą podpisy, a nie podpinają sie teraz pod projekt mieszkańców, których od początku krytykują. Komitet NIC O NAS BEZ NAS (który nie jest stowarzyszeniem) od początku głośno mówi o tym, że to ZIKiT niezgodnie z prawem wyznaczył miejsca postojowe I przez lata nielegalnie pobierał za nie opłaty, ale nie o tym jest projekt uchwały mieszkańców.

Odpowiedz

Ola

Niedziela, 15 kwietnia 2018, 21:51

NIC O NAS BEZ NAS to komitet powstały z inicjatywy mieszkańców kilku krakowskich dzielnic. Piszecie bzdury i wprowadzacie ludzi w błąd!

Odpowiedz

Ktoś

Czwartek, 12 kwietnia 2018, 15:41

Zacytuję komentarz Oddajmy Chodniki Pieszym z FB: "Do dzisiaj nie zostało wyjaśnione kto podjął decyzję o zlokalizowaniu miejsc parkingowych na chodnikach wbrew przepisom. Prokuratura odmówiła postępowania, Radni nie byli zainteresowani tematem. Zajmowanie się zmianami tylko od momentu usuwania nielegalnych miejsc jest jakąś kpiną ze strony Rady Miasta."

Odpowiedz

w temacie

Czwartek, 12 kwietnia 2018, 13:34

Niech radny Pietrus zgłosi się na przewodniczącego komisji. Gwarantuję że przejdzie.

Odpowiedz