|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Prezydent Majchrowski: weto ustawy antysmogowej skończy się wojną PiS-u z mieszkańcami

- Będę apelował do prezydenta Dudy o to, aby podpisał ustawę antysmogową - powiedział na antenie Radia Kraków Jacek Majchrowski. Prezydent Krakowa dodał, że ma nawet w tej prawie przygotowany specjalny, pisemny apel. Przypomnijmy, że 6 sierpnia ustawę przyjął Sejm. Politycy PiS ustawę krytykują - w Sejmie ZA głosowała tylko jedna posłanka tej partii - Barbara Bubula z Krakowa. Ustawa daje samorządom prawo do decydowania, jakim paliwem ogrzewane będą domy na ich terenie.

Posłuchaj co mówi prezydent Krakowa Jacek Majchrowski

Fot. Karol Surówka

Jacek Majchrowski przypominał w rozmowie z Radiem Kraków, że prezydent Andrzej Duda zawsze wypowiadał się pozytywnie w kwestii ustawy antysmogowej. - Mam świadomość, że niecałe jego środowisko tak uważa. Zobaczymy - dodał.

Pytany, czy nie obawia się, że ta ustawa stanie się ofiarą wojny między PiS i PO, Jacek Majchrowski powiedział: - Sądzę, że to nie tyle będzie wojna PO z PiS, co wojna PiS z mieszkańcami, bo ci są za.

Prezydent Krakowa podkreślał także, że ta ustawa, mimo że niektórych zapisów już nie ma, np. tych dotyczących ograniczeń w ruchu samochodów, wpłynie na jakość powietrza, jakim oddychamy w Małopolsce. Majchrowski uważa, że przepisy dadzą możliwość wprowadzenia przez samorządy norm dotyczących jakości węgla spalanego w piecach. Do przepisów zastosować się też będą musieli ci, którzy paliwo sprzedają.

- Gdyby ta ustawa nie weszła w życie, to oznaczałoby, że mamy dużą górę pieniędzy, których nie mamy na co wydać. Nacisk na mieszkańców, by zmieniali swój sposób ogrzewania jest  bezwzględnie potrzebny -podkreślił prezydent Majchrowski.

Zapis rozmowy z Jackiem Majchrowskim

Sam prezydent Andrzej Duda cały czas nie chce zdradzić, czy ustawę podpisze. Twierdzi, że musi się z nią najpierw dobrze zapoznać. Dokument zatwierdzili już senatorowie, ale z poprawkami, dlatego trafi on jeszcze raz do posłów.

 

(Maciej Skowronek, RK/ew)

0%
0%