|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Kolejny dzień z bardzo trudnymi warunkami na drogach

W Małopolsce cały czas sypie śnieg, na wielu trasach tworzą się korki. Na Zakopiance na pewno nie możemy liczyć na szybką jazdę. Nie w takich warunkach. Cały czas pada śnieg, miejscami obficie, a widoczność jest bardzo słaba. Po Zakopiance cały czas poruszają się pojazdy zimowego utrzymania dróg.

Fot. Piotr Korczak

Zakopianka

Nieco gorsza sytuacja może być na wyżej położonych odcinkach Zakopianki pomiędzy Lubniem a Nowym Targiem. W środę tam kierowcy mieli naprawdę ciężko. Policja apeluje cały czas o przygotowanie samochodu do jazdy, bo można było spotkać niektórych kierowców nawet w letnich oponach.

 

Kraków

W Krakowie są problemy w kursowaniu komunikacji miejskiej. Z powodu śliskich dróg autobusy nie jeżdżą przez podkrakowskie Radwanowice. Zmiany są także na trasie z Borku Fałęckiego do Świątnik Górnych.

W Krakowie śnieg padał całą noc. "Mieliśmy ręce pełne roboty" - przyznaje krakowskie MPO odpowiedzialne za zimowe utrzymanie ulic. Teraz na ulicach miasta jeździ blisko 200 pojazdów do odśnieżania, w tym 52 solarki. Najważniejsze drogi są czarne, na ulicach osiedlowych mogą być problemy.

 

Sądecczyzna

Pogarszają się także warunki drogowe na Sądecczyźnie. Drogowcy zapewniają, że wszystkie pługopiaskarki pracują w terenie. Trasy krajowe, wojewódzkie i powiatowe są przejezdne. W rejonie Ptaszkowej, Krzyżówki i miejscowości Wysokie może jednak zalegać grubsza warstwa błota pośniegowego.

Szczególną ostrożność kierowcy muszą też zachować na drogach lokalnych w rejonie sądeckich uzdrowisk, gdzie śnieg sypie najmocniej. Drogowcy zwracają także uwagą na spadający śnieg z drzew. Szczególnie niebezpieczne jest to na trasach wojewódzkich, które częściowo przebiegają przez lasy - 981 z Grybowa do Krynicy, czy 971 z Muszyny do Piwnicznej.

 

Region Tarnowski

Drogowcy z regionu tarnowskiego przekonują, że robią co mogą, żeby zapewnić przejazd po najważniejszych drogach. Po środowym paraliżu i trudnym czwartkowym poranku sytuacja powoli się poprawia.

- Tylko w samym Tarnowie pracuje 10 pługopiaskarek, które przez nieco ponad dobę przejechały 2,5 tysiąca kilometrów i zużyły 412 ton soli drogowej. Przy tak obfitych i ciągłych opadach śniegu skupiamy się głównie na utrzymaniu przejezdności dróg pierwszej i drugiej kolejności, które są określone przez ZDiK. To około 150 kilometrów dróg. Według mojej oceny te drogi są przejezdne. Opady śniegu są jednak tak obfite, że ta droga nie będzie czarna. Ona będzie czarna po ustaniu opadów - podkreśla prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, Mariusz Burnóg.

Drogowcy przypominają kierowcom ciężarówek, że obowiązek używania łańcuchów na kołach obowiązuje nie tylko w górach, ale także na drodze wojewódzkiej numer 977 pomiędzy Nowodworzem i Tuchowem.


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

 

 

 

Tomasz Bździkot/Bartosz Niemiec/Bartłomiej Maziarz/ko

100%
0%