|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Synoptyk IMGW: w środę rano gołoledź na drogach; kierowcy muszą uważać

W środę rano należy się spodziewać marznących opadów nie tylko w zachodniej część kraju, ale również w centralnej części Polski. "Z powodu gołoledzi jest to sytuacja szczegolnie niebezpieczna dla kierowców" - powiedział PAP rzecznik Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grzegorz Walijewski.

Jak przekazał PAP rzecznik Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grzegorz Walijewski, w środę nad ranem i rano będą obowiązywały ostrzeżenia przed marznącymi opadami deszczu, powodującymi gołoledź nie tylko dla Polski Zachodniej, ale również w pasie od Pomorza Środkowego, poprzez woj. kujawsko-pomorskie, zachodnią część woj. mazowieckiego, ziemię łódzką, woj. opolskie, śląskie, wielkopolskie, dolnośląskie po wschodnią część woj. zachodniopomorskiego. "Jest to sytuacja szczególnie niebezpieczna dla kierowców" - ostrzegł Walijewski

Dodał, że w środę temperatura na zachodzie kraju nad ranem i rano wyniesie ok. 1 st. Celsjusza.

W pasie, w którym wydano ostrzeżenia przed opadami, czyli od woj. zachodniopomorskim przez Wielkopolskę, po woj. opolskie wyniesie ona około 0 st. C. Natomiast w pozostałej części kraju termometry pokażą od -5 do -2 st. C. "Najchłodniej będzie na Suwalszczyźnie, gdzie termometry na ranem pokażą -13 stopni" - powiedział rzecznik IMGW.

Zaznaczył jednak, że w ciągu dnia temperatura będzie wzrastać i wyniesie na zachodzie do 5 st. C (w pasie od woj. zachodnio-pomorskiego poprzez woj. lubuskie i dolnośląskie). Natomiast w pasie od wschodniej części woj. zachodnio-pomorskiego przez wschodnią część Wielkopolski, woj. łódzkie aż po woj. małopolskie wyniesie ona około 2 stopnie.

Bardziej na wschód temperatury będą ujemne. "Najmniej będzie na Suwalszczyźnie, bo -6 stopni Celsjusza" - podkreślił Walijewski.

Dzień zapowiada się raczej pochmurno. Na chwilowe przejaśnienia i wyjście słońca mogą liczyć mieszkańcy północno- wschodniej części Polski.

PAP/jgk

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.


 

0%
0%