|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Budowa węzła Szczepanowice. Zmiana organizacji ruchu na DK 7

Zmiany na DK7 w Szczepanowicach. Drogowcy przełożyli ruch na tymczasową trasę objazdową. To droga, którą wybudowano obok starej jezdni. Zmiana jest potrzebna do budowy drogi ekspresowej S7 między Szczepanowicami a Widomą. Utrudnienia mają potrwać przez rok.

Fot. mat. prasowe GDDKiA

Przypomnijmy, czternastokilometrowy odcinek z Widomej do Szczepanowic to pierwszy z czterech etapów, na które podzielono tę inwestycję. Symboliczną łopatę wbito tam we wrześniu tego roku.  Wybudowane zostaną dwa węzły: Szczepanowice i Widoma. Z obydwóch węzłów zjechać będzie można na drogę krajową nr 7. Powstanie 10 wiaduktów, cztery przejścia dla zwierząt, trzy przejazdy gospodarcze pod S7 i jedna estakada.

Droga tymczasowa. Fot. mat. prasowe GDDKiA

 

Plac budowy w Szczepanowicach. Fot. mat. prasowe GDDKiA

 

Plac budowy w Szczepanowicach. Fot. mat. prasowe GDDKiA

Nowa odcinek S7 będzie prowadzić przez 16 miejscowości, między innymi przez Słomniki. Kierowcy będą mogli się nią poruszać po dwóch pasach w każdym kierunku.

Przyszły prawie 56-km odcinek S7 od granicy woj. świętokrzyskiego do węzła Igołomska w Krakowie został podzielony na trzy części realizacyjne. Są to: odcinek od granicy województwa świętokrzyskiego do węzła Szczepanowice (bez węzła) - długość ok. 23 km; odcinek węzeł Szczepanowice (z węzłem) do węzła Widoma (z węzłem) - długości ok. 13 km oraz odcinek węzeł Widoma (bez węzła) do granic Krakowa (z włączeniem do węzła Igołomska) - długości ok. 18 km.

Największy problem jest z pierwszym odcinkiem od granicy woj. świętokrzyskiego do Szczepanowic (bez węzła Szczepanowice). Protesty mieszkańców wsi Poradów w powiecie miechowskim dotyczące ok. 5-km fragmentu S7 projektowanego w rejonie ich miejscowości doprowadziły do uchylenia przez sąd decyzji środowiskowej. Dlatego w ramach tego odcinka wyodrębniono dwa etapy - ten oprotestowany został wyłączony i będzie musiał uzyskać nową decyzję. "Zostało wszczęte nowe postępowanie. Z naszych informacji wynika, że RDOŚ jest na końcówce postępowania i możemy niebawem spodziewać się nowej decyzji środowiskowej" - zapowiada w rozmowie z Radiem Kraków Tomasz Pałasiński, dyrektor krakowskiego oddziału GDDKiA. 

Dla drugiego etapu, 18-kilometrowego fragmentu od granicy woj. świętokrzyskiego do węzła Miechów, GDDKiA ogłosiła przetarg na wykonawcę.

Odcinek od węzła Widoma do granic Krakowa ma wybranego wykonawcę - we wrześniu zeszłego roku GDDKiA podpisała umowę w tej sprawie z włoską firmą Salini Impregilo. Koszt tej inwestycji przekroczy 1,072 mld zł.\

 

 

(RK, PAP, mat. prasowe GDDKiA/ek)


Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

92%
8%