A
A
A

Wisła Kraków pokonała lidera

W drugim piątkowym meczu 18. kolejki PKO Ekstraklasy Wisła Kraków wygrała 2-1 (2-0) z liderującą w tabeli Pogonią Szczecin. Gospodarze objęli prowadzenie w 31. minucie za sprawą samobójczego trafienia Benedikta Zecha, a pod koniec pierwszej połowy wynik podwyższył Felicio Brown Forbes. Gola honorowego dla gości zdobył Alexander Gorgon.

PAP/Łukasz Gągulski

Wisła Kraków - Pogoń Szczecin 2:1 (2:0)

Bramki: 1:0 Benedikt Zech (31-samobójcza), 2:0 Felicio Brown Forbes (45+1), 2:1 Alexander Gorgon (49).

Żółta kartka - Wisła Kraków: Łukasz Burliga, Maciej Sadlok, Żan Medved. Pogoń Szczecin: Alexander Gorgon, Luka Zahovic, Jakub Bartkowski, Hubert Matynia.

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa). Mecz bez udziału publiczności.

Wisła Kraków: Mateusz Lis – Łukasz Burliga, Michal Frydrych, Adi Mehremic (39. Serafin Szota), Maciej Sadlok – Yaw Yeboah (69. Jakub Błaszczykowski), Patryk Plewka, Stefan Savic, Piotr Starzyński (69. Krystian Wachowiak) - Żan Medved (89. Chuca) – Felicio Brown Forbes.

Pogoń Szczecin: Dante Stipica - Jakub Bartkowski (75. Adam Fączczak), Benedikt Zech, Mariusz Malec, Luis Mata (83. Hubert Matynia) - Michał Kucharczyk, Tomas Podstawski, Kamil Drygas (62. Santeri Hostikka), Alexander Gorgon, Kacper Smoliński (83. Mariusz Fornalczyk) - Luka Zahovic (75. Adrian Benedyczak).