|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Wielka bitwa na pączki w Radiu Kraków. W tłusty czwartek jedz i pomagaj!

W tłusty czwartek nie liczymy kalorii, bo im więcej zjesz pączków, tym bardziej pomagasz! My kibicowaliśmy dziennikarzom Radia Kraków w„Radiowej bitwie na pączki” i razem pomagaliśmy.

Fot. M. Lasyk

 

 


Relacja na żywo:

12:00 - Jesteśmy już praktycznie gotowi. Jury, goście, zawodnicy i komentatorzy są na miejscach. Oby dali radę!

12:04 - Zabawa, ale też pomaganie!

 

12:06 - Zawodnicy gotowi. Tak wyglądają w pełnej okazałości!

 

12:08 - Jeszcze chwila, jeszcze momencik. Nie możemy się doczekać. Słyszymy, że jeszcze dwie minuty i ruszamy z tym koksem... To znaczy z pączkiem.

12:10 - Jest ratownik! Jesteśmy bezpieczni!

12:12 - Ruszyliśmy. Póki co nasi komentatorzy Kuba Niziński i Marek Solecki przedstawiają jury i gości specjalnych, czyli braci misjonarzy Kapucynów.

12:15 -

12:19 - Zawodnicy zajmują swoje miejsca. Wszyscy wierzą w swoją wygraną. Następuje rytualne ważenie. Niestety nie możemy upublicznić wyników. Oczywiście zabronił nam tego Tomasz Bździkot, bo niby kto inny? :)

12:21 - Część oficjalna za nami. Czekamy na na oficjalny start zawodów. Przypomnijmy, że zawodnicy mają 5 minut na konsumpcję. Liczy się szybkość, ale też styl!

12:23 - Zaczęło się!

12:24 - Bartek Grzankowski stawia na styl i je nożem i widelcem. Rafał Zbrzeski skupiony, ale coś zwalnia...

12:25 - Dwie minuty do końca! Tomek Bździkot się prostuje, Maja Dutkiewicz wstała. Martyna Masztalerz dzielnie walczy!

12:26 - Maja Dutkiewicz wnopsi o przerwę techniczną, wniosek odrzucony!

12:27 - KONIEC, NIE PODJADAMY!

12:30 - Rafał Zbrzeski zjadł 5 pączków i wygrał! Na drugim miejscu ex aequo Martyna Masztalerz i Tomasz Bździkot - po 4 pączki!

12:31 - Wywiad ze zwycięzcą musi być!

12:32 - Prezes Radia Kraków Przemysław Bolechowski rozdał dyplomy wszystkim uczestnikom. Tym samym Pierwsza Bitwa Na Pączki w Radiu Kraków przechodzi do historii!

 


W tłusty czwartek o godz. 12.05 w holu Radia Kraków odbył się pojedynek radiowych łasuchów. W bitwie o tytuł „Radiowego Pączkożercy” zmierzyli się: Maja Dutkiewicz, Martyna Masztalerz, Tomek Bździkot, Bartek Grzankowski i Rafał Zbrzeski.

Bez względu na wynik bitwy przekonywać chcieliśmy, że najbardziej smakują te pączki, którymi można się podzielić, zwłaszcza kiedy każdy zjedzony pączek przekłada się na konkretną pomoc dla najbardziej potrzebujących.

Każdy kto przyszedł do Radia Kraków w czwartek między 12.00 a 12.30 mógł nie tylko pokibicować dziennikarzom Radia Kraków, ale również poczęstować się pysznym pączkiem i wesprzeć akcję prowadzoną przez Prowincję Krakowską Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów „Wyślij pączka do Afryki”. "Pączkowa" darowizna złożona podczas akcji do puszki przeznacza zostanie na pomoc potrzebującym w Republice Środkowoafrykańskiej i Czadzie. 

Rachunek jest prosty:
pączki  = czysta, zdrowa woda z 3 nowych studni
pączki = edukacja dla dzieci z buszu
pączki = operacje dla niepełnosprawnych
pączki = nowe kaplice w 3 wioskach w buszu
pączki = nowe boisko, plac zabaw, zajęcia dla dzieciaków i wiele innych

Więcej o akcji „Wyślij pączka do Afryki”:  https://paczek.kapucyni.pl/


 

Maja Dutkiewicz

Na udział w Wielkiej Bitwie Pączkowej, zdecydowała się po wizycie u lekarza, światowej sławy profesora Tłuścioszka. Słynny medyk, znający jej lęk przed wszystkim co okragłe, pulchne, polukrowane i z dziurką na konfiturkę,  polecił stawić czoła strachom. W Tłusty Czwartek, w samo południe Maja stanie do pojedynku z profesjonalnymi zjadaczami pączków. I może opanuje pączko-fobie.

 

Martyna Masztalerz

Od tygodnia śnią jej się pączki. Dużo pączków. Dużo pączków zjedzonych w bardzo krótkim czasie. Jeśli nie wygra, zamierza zjeść konkurencję. Strzeżcie się, pączkożercy!

 

Bartek Grzankowski

Nie będę ukrywać, od dziecka ciągnęło mnie do łakoci. Z wiekiem trochę mi przeszło, może wypadłem trochę z formy... Wierzę jednak że konkurs może być powrotem do moich najlepszych wyników.

 

Tomek Bździkot

Gdybym miał prawo do ostatniego posiłku, poprosiłbym o pączka, steka i słoik różanej konfitury. Zjedlibyśmy razem kolację przy świecach - ja steka, pączek konfiturę.

A potem zjadłbym na sam koniec pączka - z szacunkiem. Tak je lubię i traktuję to bardzo poważnie.

 

Rafał Zbrzeski

Jak mawiał klasyk „Pączki dzielimy na takie, które zjadłem i takie które dopiero zjem”. Słodycze uznaję za nieodłączną część zbilansowanej diety, a dzień bez serniczka albo kremówki do kawy to dzień stracony.

Najlepsze pączki? Oczywiście te, które pamiętam z dzieciństwa, smażone przez babcie, z nadzieniem z domowej roboty powideł. Żadne im jeszcze nie dorównały, ale wytrwale i z dużym zaangażowaniem szukam. Może w czwartek, w samo południe?

Zobacz też: W tłusty czwartek zapomnij o kaloriach. PORADNIK

52%
48%