|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Radiowy Klub Książki w Porębie Spytkowskiej

We wtorek 4 lipca odwiedzimy Dyskusyjny Klub Książki z sześcioletnim stażem. Spotkania porębskiego Klubu mają miejsce najczęściej w drugi wtorek każdego miesiąca.

Posłuchaj co Klubie Książki w Porębie Spytkowskiej

Fot. dzięki uprzejmości DKK w Porębie Spytkowskiej

Dyskusje o książkach nie odbywają się według szkolnego schematu – „Co Autor miał na myśli?”. Są to podróże w wyobraźni oraz przestrzeni z "Rio Anaconda" Wojciecha Cejrowskiego czy w „Przedziale dla pań” indyjskiej pisarki Anity Nair. Kryminalne zagadki z kart powieści "Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet" Stiega Larssona czy z książek Marka Krajewskiego za sprawą cyklu powieści z niemieckim policjantem Eberhardem Mockiem. Przeczytane książki inspirują klubowiczów do "spotkań tematycznych" np; socrealistycznego, bollywoodzkiego czy detektywistycznego. Okoliczności życiowo-towarzyskie również dodają smaku dyskusjom o książkach - kilka z wieczorów DKK były już wieczorami panieńskim dla stałych klubowiczek. Sala porębskiej filii Biblioteki Publicznej nie jest jedynym miejscem spotkań dla grupy przyjaciół - czytelników. Wspólne wypady do kawiarni lub kina to również efekt działalności porębskiego DKK.

Dyskusyjny Klub Książki w Porębie Spytkowskiej miał już 70 spotkań. Jego uczestnicy mają od 30 do 70 lat. Omówili ponad sześćdziesiąt książek. Jednym ze stałych uczestników klubu był Hindus Shivakumar Shekar czy Grek studiujący w Krakowie Vaggelis Zozonakis, który na jednym ze spotkań przedstawił kulturę i zwyczaje swojego kraju. Dwoje klubowiczów z Sędziszowa Małopolskiego, aby znaleźć się  na spotkaniach porębskiego DKK, pokonuje prawie 200 kilometrów! I to chyba najlepsza  rekomendacja tych spotkań.

Dyskusyjny Klubu Książki przy Bibliotece Publicznej w Porębie Spytkowskiej 4 lipca omówi książkę Eleny Ferrante "Genialna przyjaciółka" . Koordynatorką Klubu jest Bożena Wasil. Emisja nagrania ze spotkania - w czwartkowym "Kole kultury".

 

 

Bożena Wasil/Ewa Szkurłat

 

 

Projekt realizowany w ramach programu Ministerstwa Kultury "Promocja czytelnictwa”. 

 

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego:

Instytut Książki:

100%
0%