|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Manhattan Short Film Festiwal 2019 - niedziela, 6 października

Kino Pod Baranami zaprasza na kolejną odsłonę Manhattan Short Film Festival - unikalnego święta filmu krótkometrażowego. W programie pokazu dziesięć filmów zakwalifikowanych do finału, spośród których - wraz z widzami na całym świecie - krakowska publiczność wybierze ten najlepszy.

Fot. materiały prasowe

Manhattan Short Film Festival jest jedynym festiwalem na świecie, który odbywa się jednocześnie w ponad 400 kinach, na sześciu kontynentach, gromadząc setki tysięcy miłośników kina w niemal wszystkich zakątkach globu. W tym roku spośród 1250 nadesłanych prac z 70 krajów, do konkursu zakwalifikowano 10 tytułów. Podczas październikowego wieczoru w Kinie Pod Baranami krakowscy widzowie wspólnie z kinomanami z całego świata zdecydują, który z tytułów zasługuje na główną nagrodę Festiwalu. 

W finałowej dziesiątce Manhattan Short Film Festival znalazła się galeria niezwykłych i różnorodnych tytułów, wśród których nie zabrakło trzymających w napięciu thrillerów, kameralnych dramatów, zabawnych komedii i wizjonerskich filmów science-fiction. 

W programie m.in. absurdalna opowieść o kelnerskiej zemście Tipped, wizjonerska wizja końca świata At The End Of The World oraz bezpretensjonalne spojrzenie na zjawisko handlu ludźmi - Debris. Na ekranie Kina Pod Baranami pojawi się także niezrównany Timothy Spall, który w filmie This Time Away zmagać się będzie z dojmującą samotnością przerwaną przez przybycie pewnego… robota! Ponadto kluczową rolę na Festiwalu grać będą reżyserki, ponieważ połowa finałowych produkcji została wyreżyserowana właśnie przez kobiety. Kobiece spojrzenie zapewni np. pełen nieporozumień film A Family Affair, którego autorka Florence Keith-Roach, jest także założycielką firmy producenckiej Orphee Productions, skupiającej się na opowiadaniu historii z żeńskiego punktu widzenia.

Filmy zaprezentowane zostaną w oryginalnych wersjach językowych z angielskimi napisami, bez polskiego tłumaczenia.

Więcej informacji o festiwalu na stronie www.manhattanshort.com

 

materiały prasowe/sp

0%
0%