|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

W Niepołomicach powstanie zakład za ponad 81 mln zł w ramach Polskiej Strefy Inwestycji

Co najmniej 81,2 mln zł zainwestuje firma Smay, dostarczająca rozwiązania z zakresu wentylacji i ochrony przeciwpożarowej w budowę nowego zakładu produkcyjnego w gminie Niepołomice k. Krakowa. Spółka otrzymała decyzję o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.

Fot. Pixabay

Decyzję wydał Krakowski Park Technologiczny, który zarządza tamtejszą specjalną strefą ekonomiczną. Jest to czwarta decyzja o wsparciu wydana w tym roku przez KPT w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.

Jak wyjaśniła w piątek przedstawicielka KPT Barbara Wityńska-Słącz, inwestycja polega na utworzeniu nowego zakładu produkcyjnego wyposażonego w nowoczesne i innowacyjne centra i linie produkcyjne wraz z zapleczem logistycznym, biurowo-handlowym oraz w nowoczesne laboratorium badawczo-rozwojowe.

Przedsięwzięcie zostanie zrealizowane w gminie Niepołomice na obszarze objętym statusem specjalnej strefy ekonomicznej. Przedsiębiorca zadeklarował poniesienie kosztów kwalifikowanych w wysokości co najmniej 81,2 mln zł. Otwarcie pierwszego etapu nowej inwestycji planowane jest na przełom 2021 i 2022 roku.

Grupa Smay działa na rynku od blisko 30 lat i dostarcza innowacyjne i kompleksowe rozwiązania z zakresu wentylacji i ochrony przeciwpożarowej. Jest producentem akcesoriów, urządzeń i systemów wentylacyjnych, które spełniają najwyższe standardy obowiązujące na terenie Unii Europejskiej. Obecnie zakład znajduje się na terenie Krakowa, firma posiada dwie hale produkcyjno-magazynowe oraz własne laboratorium badawcze.

Według przedstawicieli spółki obecne zasoby są już niewystarczające dla rozwoju firmy i nie pozwalają na wdrożenie nowych linii technologicznych.

Ustawa o wspieraniu nowych inwestycji, która weszła w życie w połowie tego roku – zaznaczyła przedstawicielka KPT - zasadniczo zmieniła zasady przyznawania zwolnień podatkowych dla przedsiębiorców, dając możliwość inwestowania w dowolnym miejscu na terenie całego kraju, a nie - jak dotychczas - jedynie na terenach objętych specjalną strefą ekonomiczną.

Krakowski Park Technologiczny, który wcześniej zarządzał specjalną strefą ekonomiczną, w tej chwili przejął obowiązki zarządzania Polską Strefą Inwestycji na terenie województwa małopolskiego i powiatu jędrzejowskiego, i wydaje decyzje o wsparciu dla inwestorów na tych obszarach.

 

 

 

(PAP/ko)

88%
12%