|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Varroc Lighting Systems otworzył centrum inżynierii w Krakowie

Varroc Lighting Systems, producent zewnętrznego oświetlenia do samochodów, otworzył we wtorek nowe centrum badań i rozwoju w Krakowie. W pierwszym etapie zatrudnienie wyniesie tam ok. 60 specjalistów; docelowo ich liczba może wzrosnąć do ponad 100.

fot: M. Lasyk

Jak poinformował wiceprezes ds. globalnego rozwoju produktu Varroc Lighting Systems Todd Morgan, w nowej placówce prace badawczo-rozwojowe prowadzić będzie zespół inżynierów, specjalizujących się w obszarach mechaniki, elektroniki i optyki, którzy pracować będą nad systemami oświetlenia przedniego, tylnego i sygnalizacyjnego przeznaczonymi na fabryczny montaż dla wszystkich najważniejszych światowych producentów samochodów.

„To wielkie wydarzenie dla firmy i jej kolejny krok naprzód, aby rozszerzać działalność inżynierską na świecie. Polska zajmuje bardzo ważne miejsce na naszej mapie, jeśli chodzi o strategię rozwoju, dlatego powstało tu centrum badawczo-rozwojowe, a także trwa budowa zakładu produkcyjnego” - zaznaczył wiceprezes.

Według niego, mimo że liczba samochodów produkowanych na świecie rośnie nieznacznie, to rynek oświetlenia samochodowego ciągle ewoluuje, a technologia staje się bardziej złożona. Dlatego – zaznaczył Morgan - konieczne jest stałe rozbudowywanie zespołu inżynierskiego i umiejętności jego członków.

„Mechaniczna i optyczna inżynieria dalej będzie odgrywać ważną rolę w naszym rozwoju, aczkolwiek planujemy mocno zwiększyć nasz potencjał w temacie tworzenia elektronicznego sprzętu i oprogramowania” - zaznaczył przedstawiciel firmy i podkreślił, ze jest to zgodne z trendami w motoryzacji, w tym nadchodzącą erą pojazdów elektrycznych i autonomicznych.

Krakowskie biuro będzie odpowiedzialne za tworzenie wszystkich typów technologii oświetlenia motoryzacyjnego dostępnych w portfolio Varroc – od standardowych lamp halogenowych po najbardziej zaawansowane lampy matrycowe i laserowe. W budynku znajdzie się również centrum inżynieryjne mieszczące działy optyki, mechaniki i elektroniki. Biuro ma się również stać centralą dla oddziału globalnych zakupów, pojawią się w nim również działy IT, HR i finansów.

Wraz z otwarciem nowego biura w Krakowie Varroc Lighting Systems planuje nawiązanie silnej współpracy i partnerstwa z krakowskimi uczelniami, głównie Akademią Górniczo-Hutniczą i Politechniką Krakowską.

Według Morgana wybór Krakowa na siedzibę placówki badawczo-rozwojowej podyktowany był obecnością w tym mieście tych dwóch znaczących uczelni technicznych, które kształcą specjalistów w poszukiwanych przez firmę specjalnościach. Ponadto, stolica Małopolski znajduje się w niedalekiej odległości od głównych europejskich biznesów Varroc Lighting Systems, zlokalizowanych w Czechach i innych krajach europejskich.

Jerzy Muzyk, zastępca prezydenta Krakowa ds. rozwoju miasta ocenił, że inwestycja wpisuje się w krakowskie plany strategiczne, związane z budową gospodarki opartej na wiedzy. „Kraków stwarza najlepsze warunki, aby centra badawczo-rozwojowe czuły się tutaj, jak u siebie” - zaznaczył.

Varroc Lighting Systems jest światowym dostawcą rozwiązań oświetleniowych dla samochodów i jednośladów. Centrala firmy znajduje się w Plymouth w Stanach Zjednoczonych. Firma zatrudnia ponad 8 tys. pracowników w 17 krajach w Europie, Azji oraz Ameryce Północnej i Południowej. Firma jest głównym członkiem grupy Varroc zajmującej się produkcją komponentów dla branży motoryzacyjnej, której roczne przychody sięgają 1,5 mld dol.

 

 

 

(PAP/ko)

67%
33%